آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 85037
شهيدجاويدالاثر سردار نعمت الله اکبري ساماني
اولين خلبان شهيد استان چهارمحال وبختياري
تاریخ انتشار : 1393/08/24
نمایش : 3916
اميرسرلشکر خلبان شهيد نعمت الله اکبري ساماني اولين خلبان شهيد ازاستان چهارمحال وبختياري بود که درعمليات آزاد سازي سوسنگرد حضوري مقتدرانه داشت
به گزارش خبرنگار سامان ما ،شهيدجاويدالاثر نعمت الله اکبري ازشهداي شاخص ارتش جمهوري اسلامي است که در چهارم آبان ماه 1330در شهر سامان استان چهارمحال وبختياري به دنيا آمد، پدرش حسين و مادرش بيگم نام داشت.

اميرسرلشکرخلبان شهيد نعمت الله اکبري پس از اتمام تحصيلات خود در رشته علوم تجربي در شهرستان سامان در رشته هاي پزشکي و خلباني پذيرفته شد ولي به دليل علاقه فراوان، رشته خلباني را برگزيد.

در نخستين ماموريت وي که 25 روز به طول انجاميد، موفق به شناسايي مواضع دشمن شد و در ماموريت بعدي در تاريخ 23 آبان ماه درعمليات سوسنگرد با سمت خلبان در منطقه فکه با خلبان شهيد ˈکيان آراˈ براي شناسايي مجدد به صحنه جنگ رفته بود که مورد اصابت آتش دشمن قرار گرفت و هواپيماي او سقوط کرد.

پيکر اين شهيد بزرگوار مدت ها در منطقه برجا ماند و در تاريخ هفتم خرداد ماه 1370پس از تفحص در گلزار شهداي شهر تهران به خاک سپرده شد.

شهادت اين شهيد بزرگوار، درسال 81 طي نامه اي به اطلاع خانواده ايشان رسيد و بعدها به درخواست مقامات ايران مقبره اي در عراق براي اين خلبانان مفقود الجسد ساخته شد.

اميرسرلشکر خلبان شهيد اکبري با بيش از 50 پرواز موفق يکي از افتخارات گمنام شهر سامان است که هنوز شخصيت اين شهيد به خوبي شناسانده نشده است.

ˈنسرين سامانیˈ همسر شهيد امير سرلشکر خلبان اکبري با بيان خاطراتي از اين شهيد گفت: در سال 52 ˈنعمت اللهˈ با يونيفرم نظامي به خواستگاري ام آمد و با اين کار تعهد خود را به کشور براي من بيان کرد.

وي گفت: درسال 1353 ازدواج کرديم وصاحب يک پسر و دو دختر شديم، با وجود اينکه از زندگي مشترکمان بيش از پنج سال نگذشته بود، اما ايشان هميشه به گونه اي رفتار مي کرد که گويا مي دانست در صورت به وجود آمدن جنگ به مقام شهادت نايل مي شود.

وي اظهار داشت: هر چند وصيت نامه اي از شهيد اکبري برجا نمانده ولي پس از انقلاب اسلامي خود را پيرو محض حضرت امام خميني (ره) مي دانست.

ساماني اظهار داشت: هم اکنون نمادي از شهداي مفقودالجسد خلبان کشور در بهشت زهرا تهران ساخته شده ولي ايجاد يک ˈآرامگاه نمادينˈ براي يادبود اين شهيد درگلزار شهداي شهر سامان حداقل انتظار خانواده اين شهيد از مسوولان استان به ويژه بنياد شهيد است.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر