آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 84466
استاد دانشگاه آزاد اسلامي شهرکرد:
دولت هنوز نتوانسته آرمان هاي مقام معظم رهبري را در اقتصاد مقاومتي پياده کند/ تضعيف دولت هاي قبلي، به پايه هاي اقتصادي کشور آسيب مي رساند
تاریخ انتشار : 1393/07/05
نمایش : 2046
دولت يازدهم هنوز نتوانسته آرمان هاي مقام معظم رهبري را هم در جز و هم در بخش هاي کلان در بخش هاي اقتصادي پياده کند.
 قاسم ميراحمدي، استاد دانشگاه آزاد شهرکرد در گفتگو با خبرنگارسامان ما گفت: بسياري از کارشناسان کشور بر اين باورند که قابليت هاي کشور و ويژگي هاي اقتصادي ايران  به گونه اي  است که بر اساس فرهنگ بر گرفته از اقتصاد بومي و لام شکل نگرفته است، لذا دولت يازدهم مي بايست بر اين موضوع حساسيت بيشتري داشته باشد.
 
ميراحمدي، افزود: عزم و اراده جدي ،باور اين موضوع است که شرايط جمهوري اسلامي شرايط خارق العاده براي پياده سازي اهداف اقتصاد مقاومتي بودهو مردم و مسولين اگر به باور جهادي  برسند مي توانند به آرمان هاي اقتصاد مقاومتي دست يابند.
 
وي بيان داشت: متاسفانه دولت ها در تاريخ 35 ساله انقلاب اسلامي در ابعاد اقتصادي نظامي سياسي   امنيتي  دولت هاي قبلي را تضعيف مي کنند يکي از کارهاي زشتي که دولت بعدي، دولت قبل را زير سوال مي برد اين است که خدمات و فعاليت هاي قبل را غيرسالم جلوه مي دهند .
اين تحليلگر سياسي گفت: با نگاهي کوتاه به دولت آقاي احمدي نژاد مي توان ديد که مشکلات و ضعف هاي بسياري در اين دولت وجود داشته است اما اين دولت خدمات ارزنده اقتصادي و عمراني گسترده تري داشته است کما اينکه در بخش هاي اقتصاد، جاده سازي، مسکن، نيرو کشاورزي و صنعتي  و.. اين گونه خدمات مشهود است.
 
وي افزود: يکي از کارهاي فوق العاده دولت نهم و دهم  بحث هدفمندي يارانه هاست، اين طرح در دولت خاتمي کليدش زده شد اما با همه فشارهاي مجلس و قوا، اين دولت جرات اجراي اين طرح را پيدا نکرد و دولت اصولگرايان آن را عملي کردند.
 مقام معظم رهبري(مدظله العالي) هم حمايت خود را در باره اصولگرايان اعلام کرده اند  چرا که در يکي از سخنراني هاي خود هم فرموده بودند که " از زمان مشروطه تا امروز هيچ دولتي به اندازه دولت آقاي احمدي نژاد در زمينه هاي اقتصادي اينگونه فعال و خدمت رساني نکرده اند".
 
اين کارشناس سياسي ادامه داد: شجاعت و جسارت در دولت قبل نسبت به دولت هاي پيش از خود بي نظير بوده و  اين خدمات را نبايد ناديده گرفت اما اين درحالي بود که اصولگرايان هم  اصلاحات را زير سوال مي بردند و يکي از ضعف هاي دولت نهم و دهم به شمار مي آمد.
انتهاي خبر
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر