آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 84465
مردمي کردن اقتصاد، توانمند کردن بخش خصوصي و مديريت مصرف از مولفه هاي اقتصاد مقاومتي است
تاریخ انتشار : 1393/07/05
نمایش : 1913
مقاوم سازي نظام اقتصادي سياسي، باز سازي و احياي اقتصاد، ايجاد استقلال اقتصادي و قطع وابستگي به خارج و پيشرفت تکنولوژي از جمله اهداف اقتصاد مقاومتي است.
به گزارش سامان ما ، مسئول نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه ناحيه شهرکرد  در خصوص اهميت تحقق اقتصاد مقاومتي گفت: اقتصاد مقاومتي به معني اين است که اقتصاد رو به رشدي داشته باشيم.

حجت‌الاسلام اسماعيل زمانپور افزود: دشمن سه جنگ سخت، نرم و جنگ اقتصادي را عليه ما به راه انداخت که هر کدام نتايج و پيامدهايي را به دنبال داشت.

وي بيان داشت: تمرکز اصلي دشمن بر روي مسائل اقتصادي است و همانطور که مقام معظم رهبري فرمودند آخرين حربه دشمن جنگ اقتصادي است و اگر اين مسير را به خوبي طي کنيم به قله مي رسيم.

زمانپور تورم، گراني، اختلاس و نا به ساماني هاي اقتصادي را از نتايج جنگ اقتصادي دشمن عليه کشور برشمرد و اذعان داشت: تنها راهکار حل اين معضلات پياده کردن اقتصاد مقاومتي است.

وي مردمي کردن اقتصاد و توانمند کردن بخش خصوصي، مديريت کردن مصرف را از جمله زمينه هاي رسيدن به اقتصاد مقاومتي عنوان کرد.

مسئول نمايندگي ولي‌فقيه در سپاه ناحيه شهرکرد
استفاده از عناصر داخلي جهت نابسامان کردن اقتصاد، کم فروشي و گران فروشي و خشکاندن درآمدهاي کشور را از جمله شيوه هاي دشمن براي بي ثبات سازي اقتصادي و در نهايت نارضايتي و جدا کردن مردم از نظام عنوان کرد.

زمانپور مقاوم سازي نظام اقتصادي سياسي، باز سازي و احياي اقتصاد، ايجاد استقلال اقتصادي و قطع وابستگي به خارج و پيشرفت تکنولوژي را از جمله اهداف اقتصاد مقاومتي دانست.

وي مردمي کردن اقتصاد با توجه به سياستهاي اصل 44، کاهش وابستگي به نفت، انجام فعاليتهاي اقتصادي درآمدزاي ديگر و بهره گيري از استعدادهاي برتر را از جمله الزامات اقتصاد مقاومتي برشمرد.

زمانپور با اشاره به وظيفه دولت در اين خصوص تصريح کرد: حرکت براي رفع وابستگي، تمرکز بيشتر بر مسائل اقتصادي، رفع نابساماني ها، ساده زيستي متوليان، کنترل واردات بي رويه به کشور و فرهنگ سازي نسبت به اقتصاد مقاومتي از جمله وظايف دولت است.

وي تاکيد کرد: بناي اقتصاد کشور بايد اسلامي و ديني باشد و اقتصاد مقاومتي بنا بر آموزه هاي اقتصادي و ديني براي رسيدن به يک جامعه رو به رشد است.
منبع:بام ايران خبر
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر