آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 84229
شهيدي که براي سرماخوردگي حضرت امام(ره) «گبوله» درست کرد+عکس
تاریخ انتشار : 1393/06/15 09:15:29
نمایش : 2600
روزي پس از اداي نماز صبح، رو به يکي از برادران روحاني مي کند و مي پرسد: «آقا! اگر کسي خواب امام علي عليه السلام را ببيند، چه تعبيري دارد؟»
به گزارش سامان ما به نقل از شيرازه، شهيد «حمزه خسروي» از شهداي بنام شهرستان کازرون است، او سال 1343 به دنيا آمد. در بستر خانواده رشد يافت تا اين بعد از پيروزي انقلاب به يکي از پاسداران و محافظان مخصوص حضرت امام خميني(ره) تبديل شد.

مادر شهيد نقل مي‌کند: «در خانه بودم که تلفن زنگ زد حمزه بود. گفت مادر طريقه درست کردن «گبوله» چطور است (غذاي محلي کازرون) درهمين موقع صداي خنده چند نفر از پشت تلفن آمد. گفتم مادر اين صداي  خندها چيست  که مي آيد حمزه گفت: من کنار امام و آقاي خامنه اي و بهشتي و...هستم امام سرما خورده و مي خواهم براي امام «گبوله» درست کنم تا ايشان بهبود بيابند».

شهيد خسروي با شروع جنگ تحميلي همراه با لشکر 33 المهدي عازم جبهه هاي حق عليه باطل شد.

شهيد حمزه خسروي، فرمانده عمليات يکي از گروهان هاي لشکر المهدي(عج) بود. روزي پس از اداي نماز صبح، رو به يکي از برادران روحاني مي کند و مي پرسد: «آقا! اگر کسي خواب امام علي عليه السلام را ببيند، چه تعبيري دارد؟» روحاني در پاسخ مي گويد: «بايد ديد چه خوابي ديده و ماجرا چگونه بوده است.» شهيد خسروي ديگر چيزي نمي گويد؛ اما دو ساعت بعد با فرق شکافته شده به ديدار حضرتش شتافت و رستگار شد.
مصطفي سقازاده يکي از همرزمان او مي‌گويد: مهرماه سال 63 در يکي از محورهاي عملياتي در منطقه شوش٬ ناگهان صداي انفجار عجيبي بلند شد و بچه ها دوان دوان به طرف آن صدا مي رفتند. يکي از بچه ها آمد و گفت: فرمانده ي گروهان سوم به نام حمزه ي خسروي شهيد شد. همه ناراحت به طرف صحنه رفتيم و متوجه شديم که حمزه ي خسروي در حين آموزش به نيروهاي جديد در زمينه ي پرتاب نارنجک، نارنجک به داخل سنگر نيفتاده و منفجر شده و ترکش آن به سر او خورده و شهيد شده است.
 
يکي ديگر از دوستان شهيد خسروي نقل مي‌کند: تشيع جنازه شهداي کازرون بود شهيد حمزه خسروي کنارقبري خالي نشته وگريه مي کرد  رفتم به حمزه گفتم چه چيزي شده حمزه روبه من کرد و گفت من هم يک روزي شهيد مي شوم و جسدم رادرون همين قبري که اينجاست خاک مي کنند من به شوخي به او گفتم بادمجان بم آفت نداره اين واقعه گذشت و حمزه شهيد شد و همان طور که خودش گفته بود در همان قبر در گلزار شهدا به خاک سپرده شد.

محسن خسروي برادر شهيد حمزه خسروي، دست نوشته‌اي براي برادر شهيدش حمزه، نوشته است.

«حمزه جان درود و سلام خدا و رسولان و ملائکه هاي مقرب خدا بر تو باد که درست و صحيح راه عشق بازي با معشوقه را پيدا کردي و در تب آن عشق سوختي و حياتي جاويدان پيدا کردي. حمزه جان درست است که با تو در آن نيمه شب قول دادم که تو را رها نمي کنم اما من به تنهايي قدرت اداي چنين قولي را ندارم. کمکم کن. حمزه؛ حال که زنده جاويدان شده اي و از نزديک شايد از فضاحت و رسوائيم باخبري-دعايم کن. مگر از اهواز تلفن نمي زدي و مي گفتي به محسن بگوئيد من نوکرتم. نه…… نه. زبانم لال که چنين صحبتي بکنم. اما حمزه اگر واقعاً راست مي گوئي و اين تعريف هائي که درباره ات مي گويند درست است پس فکر نمي کنم حق هيچ دوستي از حق برادرت بيشتر باشد. آن هم چه برادري- برادري که محتاج و مضطر است. برادري که از غم و غصه گناه مي نالد و مي ترسد که روزي به مرگ طبيعي از پاي درآيد و با آن حالت رسوائي محشور شود. برادري که عالم بي عمل است. برادري که تو، حمزه ي شهيد را با آن ويژگي خدائي که همان اخلاص تو بود، راهنمائي مي کرد و به جبهه مي فرستاد لکن الان خودش خسته و کوفته و دلشکسته و نااميد در ميان راه وامانده. پس خدايا تو شاهد باش و اي حمزه قسم ياد مي کنم به فرق شکافته ات که اگر در حين عمل گناه و عصيان و نافرماني خدا هم باشم همان لحظه صدايت مي زنم که برادرم-برادر تنها و غريب و رياکار و رسوايت را درياب و بالاخره سخن آخرم:

تو ديگر شهيد نزد خدايت و صاحب مقام و منزلتي. ولي محسن در گرداب گناه در حال غرق شدن. اگر برادرت را ياري نکني و از خدا نخواهي که مرا هم به عشق خودش بسوزاند ناکس ديگري مراياري مي کند و آن هم شيطان است که به راستي ياري شيطان راهي جز ضلالت و گمراهي نيست و اگر چنين شود به آبروي تو که شهيد خدائي و به آبروي صاحب خون تو ضربه وارد مي شود و دگر بار تکرار مي کنم که:

اي حمزه شهيدم؛ محسنت را درياب

التماس دعا دارم

به اميد ديدار در آن ميعادگاه جاويد

روحت شاد و راهت پر رهرو باد

محسن خسروي ۱۹/۱۱/۶۳

قسمتي از وصيت‌نامه شهيد حمزه خسروي:  آيا هيچ فکر کرده ايد که اگر بنا بود اين نظام آنگونه که مخالفينش مي گويند ضد مردم است شکست خورده باشد يا نه؟ با آن همه مخالفت هاي خارجي و تروريست هاي داخلي و با از دست دادن آن همه مسئولان مملکتي همچنان پابرجا مانده است. دليل اين ثبات، و پابرجايي نظام، حمايت مردمي ازآن است. 

انتهاي پيام/
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر