آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 74005
احتياط کن! يک آقايي دارد ما را مي‌بيند
تاریخ انتشار : 1393/05/25 11:34:53
نمایش : 1898
جانباز شهيد «سيدمجتبي علمدار» در دوران دفاع مقدس، فرمانده گروهان سلمان از گردان مسلم بود و چندين مرتبه مجروح شد. پس از پايان جنگ، در واحد طرح و عمليات لشکر 25 کربلاي ساري مشغول به خدمت شد.

به گزارش سامان ما ،سيد مجتبي مداح اهل بيت(ع) بود با نوايي گرم که او را زبانزد خاص و عام کرده بود، اما اخلاص او بسياري از اوقات مانع مي‌شد که ديگران او را بشناسند.

شهيدعلمدار

حتي يکي از دوستانش در خاطره‌اي نمونه‌اي از توجه او به اخلاص نقل مي‌کند: «من کنار سيد نشسته بودم و سيد هم طبق معمول شال سبزش را روي سرش انداخته بود و با سوز و گداز خاصي مشغول خواندن زيارت عاشورا و مداحي بود. بعد از اتمام مراسم، ناگهان شال سبزش را بر گردن من گذاشت. با تعجب پرسيدم: اين چه کاري است؟ گفت: بگذار گردن تو باشد. بعد از لحظه‌اي ديدم جمعيت حاضر به سوي من آمدند و شروع کردند به بوسيدن و التماس دعا گفتن. با صداي بلند گفتم: اشتباه گرفته‌ايد، مداح ايشان است. امّا سيّد کمي آنطرف‌تر ايستاده بود و با لبخند به من نگاه مي‌کرد.»

شهيد علمدار

* پاي درس سيد

سيدمجتبي علاوه بر تهذيب خود، از ديگران و خصوصاً جوانان نيز غافل نبود. در ادامه نمونه‌اي از سخنان اين شهيد بزرگوار خواهد آمد.

«آدم بايد توجه کند. فردا اين زبان گواهي مي‌دهد. حيف نيست اين زباني که مي‌تواند شهادت بدهد که اينها ده شب فاطميه نشستند و گفتند: يا زهرا يا حسين (ع)، آن وقت گواهي بدهد که مثلاً ما شنيديم فلان جا لهو و لعب گفت، بيهوده گفت، آلوده کرد، ناسزا گفت، به مادرش درشتي کرد...؟ احتياط کن! در ذهنت باشد که يکي دارد مرا مي‌بيند، يک آقايي دارد مرا مي‌بيند. دست از پا خطا نکنم، مهدي فاطمه(س) خجالت بکشد. وقتي مي‌رود خدمت مادرش که گزارش بدهد شرمنده نشود و سرش را پايين نبيندازد. بگويد: مادر! فلاني خلاف کرده، گناه کرده است. بد نيست؟! فرداي قيامت جلوي حضرت زهرا(س) چه جوابي مي‌خواهيم بدهيم.»

شهيد علمدار در تاريخ 11 بهمن 1375 ـ همزمان با روز تولدش ـ در اثر جراحات شيميايي در سن 30 سالگي به درجه رفيع شهادت رسيد.

هم‌اتاقي‌هاي شهيد علمدار در بيمارستان درباره نحوه شهادتش مي‌گفتند: لحظه اذان، بعد از يک هفته بيهوشي کامل، بلند شد، همه را نگاه کرد، بعد از شهادتين، گفت «خداحافظ» و شهيد شد …

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر