آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 73861
شهيد جعفرزاده :ولايت فقيه يک حقيقت غيرقابل انکار است
تاریخ انتشار : 1393/05/04 15:44:27
نمایش : 1801
شهيد امامقلي جعفرزاده خطاب به مردم تأکيد کرد: مردم، ولايت فقيه يک حقيقت غير قابل انکار است، اين حقيقت را بپذيريد.
به گزارش سامان ما،شهيد امامقلي جعفرزاده بهمن ماه سال 1324 در شهر سامان زادگاه عمان و دهقان ساماني از شعراي به نام ايران، در يک خانواده مستضعف به دنيا آمد. 
او که تنها فرزند اين خانواده بود، را نذر امام رضا(ع) کردند و مدت هفت سال لباس سفيد به او پوشانده و کفن‌پوش امام رضايش ساختند و به اندازة موهاي سرش سکه به حرم امام حسين(ع) ريختند. 
پدر و مادر متدين او از همان اول پيوندش را با ائمه طاهرين(ع) مستحکم ساختند به لحاظ همين امر بود که لحظه‌اي از ياد آنان غافل نمي‌شد و همه کارهايش در جهت و خواست ائمه اطهار(ع) بود. 
شهيد امامقلي جعفرزاده تحصيلات ابتدائي خود را در شهر سامان به پايان رسانيد و براي ادامه تحصيل به شهر اصفهان رفت، در سال 1341 وارد صحنة سياست و مشغول کارهاي زيرزميني که به وسيله روحانيت مبارز رهبري مي‌شد، گرديد و به پخش اعلاميه و نوارهاي امام و رسالة امام پرداخت. 
وي در سال 1345 به خدمت سربازي اعزام شد،‌ دوستان هم دوره‌اش مي‌گويند، در سال 1346 عکس امام(ره) را به آنها نشان مي‌دهد و مي‌گويد: روزي اين زعيم عالي‌قدر حکومت اسلامي را پياده خواهد کرد. 
در سال 1347در کارخانه ذوب آهن اصفهان مشغول فعاليت شد و در سال 1349 براي ديدن دورة يک‌ساله از طرف کارخانه ذوب آهن اصفهان عازم شوروي شد،‌ پس از بازگشت از شوروي فعاليت‌هاي خويش را دوباره از سرگرفت و با مبارزان منطقه چهارمحال و اصفهان مانند برادران، صلواتي، پرورش، آيت‌الله طاهري، حجت‌الاسلام ميرزائي امام جمعه زرين شهر و شهدائي چون ترکي‌، فولادي ارتباط تنگاتنگ داشت. 
در آن خفقان رژيم ديکتاتوري پهلوي، به ايجاد نمايشگاه‌هاي کتاب در فولادشهر، شهرکرد، سامان همت گماشت و همچنين در ساير شهرستان‌ها نمايشگاه‌هاي کتاب بسياري تشکيل داد، او در اين نمايشگاه‌ها به روشنگري افکار توده‌هاي مردم مي‌پرداخت و به کارهاي تشکيلاتي اهميت بسيار مي‌داد. 
شهيد جعفرزاده همچنين همراه با ساير برادران مکتبي و مبارز نسبت به تشکيل جلساتي چند در فولادشهر همت گماشت، شهري که به دليل رواج فرهنگ فاسد طاغوتي از معنويت در آن اثري نبود. 
او بارها هزاران اعلاميه حضرت امام(ره) را مخفيانه و با چابکي، زيرکي و بدون ترس از عوامل ساواک به داخل کارخانه ذوب آهن اصفهان مي‌برد و پخش مي‌کرد، در چهلمين روز شهادت حاج‌آقا مصطفي خميني، در حالي که در مسجد سيد اصفهان سخنراني مي‌کرد، دستگير شد. 
در زمان پيروزي انقلاب زحمات زيادي کشيد، او تمام مال و جان خويش را فداي مکتب اسلامي ساخته بود، لحظه‌اي از ياد خانواده‌هاي زنداني، تبعيدي و خانواده‌هاي بي‌سرپرست و مستضعف غافل نمي‌شد و با انجمن مددکاران و صندوق قرض‌الحسنه اصفهان همکاري داشت، به معناي واقعي کلمه مقلد امام(ره) و معتقد به ولايت فقيه بود، به امام (ره)عشق مي‌ورزيد و او را الگوي خويش قرار داده بود. 
در زمان پيروزي انقلاب به همراه ديگر برادران مبارز کارخانه ذوب‌آهن را به اعتصاب کشاندند، وي داراي بينش سياسي قوي بود و هيچگاه در مسائلي که در مملکت به وجود مي‌آمد، اشتباه نمي‌کرد. 
در اول انقلاب که حجم زيادي از حملات ناجوانمردانه منافقان و ملي گراهاي دروغين متوجه آيت الله مظلوم دکتر بهشتي و ساير شخصيت‌هاي انقلابي بود، ايشان به آنها عشق مي‌ورزيد و مي‌گفت: روزي شهيد بهشتي و حقانيت حزب جمهوري بر مردم ثابت مي‌شود. 
شهيد جعفرزاده توصيه مي‌کرد که از روحانيت مبارز دفاع کنيد، هميشه شهادت را از خدا آرزو مي‌کرد و در قبال خون شهدا احساس تعهد مي‌کرد. 
او در بيست و نهم مهرماه 1360 به سمت فرماندار شهرکرد انتخاب شد، در تاريخ يکم ديماه وقتي که به اتفاق همراهانش از بازديد جبهه‌ها برمي‌گشت تصميم مي‌گيرند به حرم امام رضا(ع) بروند و زيارت کنند. 
پس از زيارت معشوق و کمي استراحت در شهر مشهد موقع خروج از اقامتگاه خود مورد شناسائي قرار مي‌گيرند و به دست منافقان جنايتکار به درجه شهادت نائل آمدند.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر