آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201178
گزارش مقدماتي سقوط هواپيماي تهران - ياسوج منتشر شد
تاریخ انتشار : 1396/12/21 12:13:39
نمایش : 457
سازمان هواپيمايي کشوري گزارش مقدماتي سقوط هواپيماي اي تي ار در حوالي فرودگاه ياسوج را منتشر کرد.

به گزارش سامان ما به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ گزارش مقدماتي سانحه پرواز شماره ۳۷۰۴  هواپيمايي آسمان بر روي وبسايت سازمان هواپيمايي کشوري منتشر شد.

متن گزارش اينجا قابل مشاهده است. 

 از نکات قابل توجه در اين گزارش مي توان به موارد زير اشاره کرد:

خلبان داراي محدوديت هاي پروازي بوده است که در صفحات ۸ و ۹، همچنين در بخش آناليز گزارش در صفحه ۳۱ به آن اشاره شده است ولي اين محدوديت توسط واحد برنامه ريزي شرکت آسمان در نظر گرفته نشده است.

آرايش فني 0170-2009; No A اين هواپيما به دليل تحريم شرکت آمريکايي انجام نپذيرفته بوده با اين حال شرکت آسمان بر اساس دستورالعمل کارخانه اقدام به انجام يک راه حل مقطعي يا AMOC کرده است. اين راه حل بايد به اطلاع سازمان هواپيمايي کشوري مي رسيده که نرسيده است.

خلبان پرواز با اذعان به سقف پوشش ابر ۱۵۰۰۰ پايي در منطقه، در تماس با برج ياسوج قصد خود را ادامه مسير تا روي فرودگاه براساس طرح تقرب و پرواز به حالت VMC از سمت چپ باند براي فرود بيان کرده است. (صفحه ۱۷)

پرواز براي کاهش ارتفاع به ۱۷۰۰۰ پايي مجاز شده بوده است وليکن کرو ابتدا با تنظيم ارتفاع ۱۵۰۰۰ پا روي خلبان خودکار اقدام به آغاز کاهش ارتفاع کرده و سپس ارتفاع ۱۴۰۰۰ پا را روي اتوپايلوت ست کرده اند و از ارتفاع مجاز شده و ارتفاع ايمن منطقه پايين تر آمده اند. (صفحات ۲۹ تا ۳۱)

سيستم هاي هواپيما از جمله موتورها و سيستم يخ زدايي طبق خواست خلبان ها کار مي کرده و مشکل فني تا اين لحظه ديده نشده است. (صفحه ۳۱)

کرو در ساعت ۹:۳۱:۱۴ هشدار استال دريافت کرده اند. سرعت هواپيما در اين لحظه ۱۱۷ نات و گشتاور موتورها روي ۶۷٪ بوده است. هواپيما سپس هشدار GPWS دريافت کرده است.

با توجه به اينکه اين گزارش نهايي نيست، سازمان هواپيمايي کشوري هنوز نتيجه گيري خود را اعلام نکرده است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر