آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201165
مديرعامل بنياد تعاون سپاه :
جزئيات طرح واگذاري دام به دامداران براي مديريت زنجيره تامين محصولات استراتژيک/ سال 96 دوره آزمايشي طرح ها، سال 97 آغاز اشتغالزايي
تاریخ انتشار : 1396/12/14 11:28:00
نمایش : 205
مديرعامل بنياد تعاون سپاه با اشاره به عملکرد و دستاوردهاي بنياد تعاون سپاه در مناظق محروم کشور اظهارداشت: در حوزه ي مناطق محروم رويکرد ما بحث مديريت زنجيره تامين محصولات استراتژيک است که اصلي ترين مولفه هاي اين طرح عبارتند از کشت محصولات کشاورزي و پرورش دام بوده و ما در اين موضوع شروع به فعاليت مي کنيم.

به گزارش سامان ما, سردار مجيد خراساني، مديرعامل بنياد تعاون سپاه پاسداران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ با اشاره به عملکرد و دستاوردهاي بنياد تعاون سپاه در مناظق محروم کشور اظهارداشت: در حوزه ي مناطق محروم رويکرد ما بحث مديريت زنجيره تامين محصولات استراتژيک که اصلي ترين مولفه هاي اين طرح عبارتند از کشت محصولات کشاورزي و پرورش دام است در اين موضوع شروع به فعاليت مي کنيم.

 

وي در ادامه اظهارات خود با بيان اينکه در سال 97 دام را بدون دريافت وجه در اختيار دامداران قرار مي دهيم بيان داشت: در سال 97 طرح ما اين است که دام را بدون دريافت وجه به مردم و دامداراني که خرده پا هستند در سراسر کشور واگذار کنيم و نظارت هاي فني و اقتصادي را در ان ها اعمال کنيم ، در نهايت بعد از اتمام مراحل در دوره 9 ماهه آن دام را در صورت تمايل از دامداران خريداري و  حق آنها را به آنها مي دهيم.

 

مديرعامل بنياد تعاون سپاه پاسداران با بيان اينکه 90 طرح تامين محصولات استراتژيک در مناطق محروم کشور است گفت: 90درصد اين طرح در مناطق محروم کشور اتفاق مي افتد، هم در بحث کشت دانه هاي روغني و ساير محصولات و هم در مورد دام و پروراندن دام در تامين محصولات استراتژيک.

 

سردار خراساني در خصوص نحوه اطلاع رساني و ثبتنام مردم در اين طرح خاطرنشان کرد: مردم مي توانند از طريق سامانه اي که در سال 97 از رسانه ها به آنان اعلام مي شود در اين طرح ثبت نام کنند؛ ولي فعلا اولويت با کشاورزان و دام داراني مي باشد که حداقل شرايط پرورش و کشت را در کشور دارند. 

 

وي در ادامه يادآور شد: در سال 96  دوره ازمايشي طرح هارا سپري کرديم تا اطمينان صد درصدي از اجراي صحيح پروژه ها در کشور پيدا کنيم و بعد از آن يعني از سال 97 اقدام به اشتغالزايي با ثبت نام در سايتي که از اوايل سال 97 اعلام مي شود مي کنيم.

 

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر