آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201161
امام جمعه سامان گفت:
خانواده ها در امر ازدواج به فرزندان فرصت و قدرت انتخاب دهند
تاریخ انتشار : 1396/12/11 15:27:24
نمایش : 167
امام جمعه سامان با بيان اينکه آنچه در امر ازدواج مهم است انتخاب پسر است نه انتخاب والدين ، ابراز کرد: خانواده ها در امر ازدواج به فرزندان فرصت و قدرت انتخاب دهند.
به گزارش خبرنگار سامان ما، امام جمعه سامان حجت الاسلام  علي اصغر عقيلي در ابتداي خطبه ي اول نماز جمعه پس از سفارش خود و همه ي مردم به رعايت تقواي الهي ، در ادامه ي بحث تحکيم مباني خانواده به مساله ي انتخاب همسر پرداخت و اظهار داشت: امام جعفر صادق عليه السلام همسر را به مثال گردنبند تشبيه کردند و همسر انسان بايد پس از مشاوره و تحقيق از نظر ويژگي هاي اخلاقي و ظاهري ، انتخاب گردد.

عقيلي با اشاره بر اينکه در مسايل پيش از ازدواج اگر در ويژگي هاي ظاهري ، فرد تغييري داده است ، بايد به سمع و نظر طرف مقابل رسيده شود، افزود:آن چه مهم است در امر ازدواج ، انتخاب پسر است نه انتخاب والدين.


وي در ادامه به اهميت داشتن انتخاب پسر در امر ازدواج اشاره و بيان داشت: البته مشاوره دادن و استفاده از تجربيات والدين در امر ازدواج اهميت بسياري دارد ولي نه تا جايي که همسر آينده ي فرزند پسر خود را آن ها انتخاب کنند.

امام جمعه ي شهرستان سامان  پس از بيان داستان ازدواج دختر علامه مجلسي با ملاصالح ، به معرفي کردن دختر براي خانواده ها براي امر ازدواج اشاره کرد و اذعان داشت: اگر چه امروزه در جامعه ي ما اين مساله کم رنگ است ، ولي اشکالي ندارد اگر والدين دختر ، پس از آشنايي با پسر ، دختر خود را به عنوان پيشنهاد به خانواده ي پسر معرفي کنند.
 
امام جمعه ي شهرستان سامان  به سالروز وفات ام البنين مادر حضرت عباس اشاره کرد و در رثاي ايشان چند بيت شعر قرائت کرد.

عقيلي در ادامه  به مساله ي توجه به نيازمندان در ايام آخر سال اشاره کرد و بيان داشت:  از همه ي نمازگزاران خواستند تا هر کس در حد توان خود به فقرا و نيازمندان کمک کنند تا همان گونه که سفره ي آن ها در ايام عيد رنگي است ، فقرا هم بتوانند خنده را بر لبان فرزندان خود بنشانند.

نماينده ي ولي فقيه در شهرستان سامان ، به ولادت ميرزا نور الله معروف به عمّان ساماني اشاره کرد  و تصريح کرد:  عمان ساماني از خانواده ي علم و ادب بودند.

عقيلي در ادامه به يکي از کرامت هاي عمان ساماني پرداخت  که ايشان در يکي از سفرهاي به عتبات پس از خواندن روضه اي ، عبايي را از طرف وجود نازنين رسول گرامي اسلام به عنوان هديه دريافت مي کند.

وي در انتهاي خطبه ي دوم به فرمايشات مقام معظم رهبري در روز گذتشه اشاره داشت و بيان داشت اختلافات بين مسلمانان نبايد باعث تفرقه افکني و خوشحالي دشمن شود. 

انتهاي پيام/601س


 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر