آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201124
معاون اول قوه قضائيه :
امروز به شدت نيازمند رعايت انصاف از سوي همگانيم/ طولاني شدن روند رسيدگي به پرونده‌هاي دادگستري عدم دريافت بودجه است
تاریخ انتشار : 1396/11/28 11:30:31
نمایش : 284
معاون اول قوه قضائيه گفت: ما براي فعاليت هايمان به ۲۳ميليارد بودجه نياز داريم که از سوي دولت تنها ۸ ميليارد آن را دريافت کرده ايم و اين يعني به زمين ماندن بسياري از تکاليفمان.
به  گزارش سامان ما به نقل از  جهانبين نيوز ؛ حجت السلام و المسلمين غلامحسين محسني اژه اي معاون اول قوه قضائيه امروز در مراسم توديع و معارفه رئيس کل دادگستري چهارمحال و بختياري اظهار کرد: شجاعت , ديانت , غيرت جز همراهي با جوندالله رعايت تقواو ايستادگي در مقابل دشمن در مورد مردم چهارمحال و بختياري صدق مي کند.

وي تصريح کرد : اگر يک نفر در کشور پيدا شود که خدمت صادقانه به ما داشته باشد ما را مديون خود ساخته است .

حجت السلام محسني اژه اي بيان داشت: خدا در طول غيبت امام زمان (عج) براي ما راهبران بزرگي چون امام خميني(ره) و امام خامنه اي را قرار داده که بايد شکر گذار باشيم همچنين بايد شاکر باشيم که خدا از اول انقلاب تا امروز گرفتاري ها , فشارها و توطئه هايي را که فرا روي مردم و انقلاب ايجاد شده خنثي کرده و در اين بين نبايد از بصيرت و هوشياري رهبر انقلاب و مورد غافل شويم.

وي با بيان اينکه عدالت امري است که دليل عقلي و نفسي براي آن وجود دارد بيان داشت: زمينه ساز عدالت, انصاف است.

حجت السلام محسني اژه اي عنوان کرد: امروز دشمن از همه جا فشار مي آورد براي فرافکني و ايجاد تفرقه و ما بايد با انصاف عمل کنيم تا بتوانيم جامعه ايده آلي داشته باشيم .

حجت السلام محسني اژه اي بيان داشت: انصاف تنها براي مسئولان نيست بلکه مردم هم بايد انصاف داشته باشند و هر مطلبي را انتشار ندهند, ما امروز به شدت به رعايت انصاف و رعايت از سوي همگان نيازمنديم.

وي بيان داشت: اساس کار همه ما بايد تقويت ايمان و تقوا باشد و اين در حالي است که اين دو اصل براي برخي پست ها مهم تر است.

حجت السلام محسن اژه اي با اشاره به حجمه هاي دشمن عليه قوه قضائيه تاکيد کرد: ما ميپذيرم که قوه قضائيه ايراداتي دارد اما مسائل مطرح شده دشمنان و غافلان به حق نبوده و بي انصافي است .

وي با اشاره به مطرح شذن طولاني شدن روند رسيدگي به پرونده ها عدم رسيدن به حق و مشکلات ديگر از سوي مردم بيان داشت: ما براي فعاليت هايمان به ۲۳ميليارد بودجه نياز داريم که از سوي دولت تنها ۸ ميليارد آن را دريافت کرده ايم و اين يعني به زمين ماندن بسياري از تکاليفمان .

حجت السلام محسني اژه اي با تاکيد بر اينکه ۴۲۴ هزار ميليارد تومان به بودجه براي قوه قضائيه در کمسيون تلفيق مجلس تصويب شده که نصف آن هم به دست ما نرسيده است.

وي بيان داشت: قوه قضائيه در طول پنج سال بايد چهار هزار قاضي و سالانه ۳۲۰۰ کارمند استخدامکند که در برنامه ششم اين موضوع مطرح شده اما علي رغم اينکه ازمون هاي اين استخدامي برگزار شده اما بودجه لازم براي به کار گيري نيرو ها در اختيار ما قرار داده نشده است.

حجت السلام محسني اژه اي با اشاره به اينکه مردم سعي کنند مشکلاتي را که نيازي به حل شدن در دادگاه ندارد را در بين خودشان حل کنند اضافه کرد: به اين ترتيب کارهاي ديگر سريع تر پيش مي رود.

وي بيان داشت: اقتضا کار قوه قضائيه مجازات و برخورد با مجرم است و نبايد توقع نرمش, بخشش و ارفاق هميشگي از اين قوه داشت.

به گزارش جهانبين نيوز؛ در اين مراسم از خدمات و زحمات عبدالله موسوي تقدير شد و احمد رضا بهرامي ساماني به عنوان رئيس کل دادگستري و آقاي علي محمدي به سمت دادستان عمومي انقلاب معرفي شد.
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر