آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201118
حجت الاسلام موسوي لارگاني
دريافت عوارض از شهروندان تهراني به هيچ وجه پذيرفتني نيست/ نمي توان مردم را فريب داد
تاریخ انتشار : 1396/11/28 10:48:03
نمایش : 212
عضو کميسيون اقتصادي مجلس:دکتر قاليباف مصداق مديريت جهادي است.مديري که در حوزه شهري خوش درخشيد و عملکرد مطلوبي در شهر تهران از خود به يادگار گذاشت.

به گزارش سامان ما,  حجت الاسلام سيد ناصرموسوي لارگاني کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در گفتگو با شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ با انتقاد از تحميل دريافت عوارض و فشار مالي به شهروندان تهراني گفت: انتقادات واعتراضات اقتصادي مردم در دوره اي که اقتصاد کشور با رکود مواجه است بسيار به جا و قابل تاييد همه مسوولين نظام است. با توجه به آنکه بيکاري و رکود بر اقتصاد کشور سايه افکنده انتظار مي رود مسوولين با رعايت وضعيت معيشتي اقشار مختلف جامعه با آنها مواجه شوند از اين رو بهتر است در سال 97 از وضع هر گونه عوارض جديد و افزايش قيمت خودداري کنيم.

وي درخصوص وظايف مسوولين نسبت به مردم تصريح نمود: حضور مثال زدني مردم در راهپيمايي با شکوه 22 بهمن ماه بيانگر احساس خالصانه ملت به نظام اسلامي است با اين حال آيا مي توان نسبت به فداکاري وپاکي احساس مردم بي تفاوت بود؟ اگر مردم در قبال نظام و کشور احساس مسووليت دارند اين مسووليت دو طرفه است؛ انتظار مي رود مسوولين نيز با درک شرايط اقتصادي ومعيشتي مردم با کاهش نرخ برخي از کالاهاي ضروري و موضوعاتي که با زندگي روزمره مردم مربوط است محبت خود را به آنها ثابت کنند.

 عضو هيات رئيسه کميسيون اقتصادي مجلس با بيان اينکه نبايد مردم تامين کننده منابع مورد نياز شهرداري باشند افزود: همانطور که دولت بايد متوجه اين موضوع باشد که مردم تحمل افزايش قيمت حامل هاي انرژي را ندارند مديريت شهري تهران نيز بايد به اين مقوله آگاه باشد که نمي تواند ازدريافت عوارض اتوبان ها وگران اداره کردن شهرمنابع مورد نياز  شهرداري را تامين نمايد. نمي توان انتظار داشت مردم بار مشکلات را به تنهايي به دوش بکشند اين مساله به هيچ وجه پذيرفتني نيست چرا که اين مردم پشتيبانان نظام ولي نعمت هاي ما به شمار مي روند از اين رو بي توجهي به رفاه اقتصادي واجتماعي مردم بي توجهي به آرمانهاي نظام اسلامي است.

وي با انتقاد از بي تدبيري برخي از مسوولين گفت: متاسفانه برخي از مسوولين قبل از نشستن بر صندلي مديريت برنامه ها و راهکارهايي عنوان مي کنند که در ظاهر امر مطلوب است اما هنگامي که وارد ميدان عمل مي شوند در انجام وعده هاي خود بسيار ناتوان ظاهر مي شوند از اين رو به جاي اظهار صداقت واعتراف به ناتواني خود به دنبال منحرف کردن ذهن بر مي آيند. زير سوال بردن عملکرد ديگران شايد چند صباحي مشکل ساز نباشد اما نمي توان تا مدت هاي مديد مردم هوشياري که تفاوت ها را به صورت ذره بيني رصد مي کنند فريب داد. مردم به خوبي متوجه هستند چه کسي شعار مي دهد وچه کسي عمل گراست.

 حجت الاسلام موسوي لارگاني درخصوص اتهام زني به مديران جهادي اظهار داشت: انگ سياسي زدن و تصفيه حساب سياسي راهکار فرار مديران از سوء مديريتشان شده است. بعد از افشاي حقوق هاي نجومي و اختلاس هاي چند هزار ميلياردي که موجب شد مقام معظم رهبري در نماز عيد فطر با قاطعيت عنوان کنند که پرداختي ها نامتعارف و ظالمانه بوده وبايد با اين دسته از مديران برخورد شود نه تنها با مديران نجومي بگيرد برخورد نشد بلکه عده اي از آنها در پست هاي بالاتر مشغول به کار شدند !! اين موضوع سبب شد تا انگ سياسي وافترا زدن به برخي از خدمتگزاران مديريت جهادي مطرح شود تا اين دسته از آقايان راحت تر بر صندلي هايشان تکيه بزنند. عدم برخورد قاطع با مديران ناکارآمد فاسد است که وقاحت آنها را افزايش مي  دهد اگر برخورد محکمي با اين دسته از مسوولين صورت بگيرد مسلما رونق اقتصادي يک بار ديگر در کشور حاکم مي شود.

وي در خصوص خدمات دکتر قاليباف گفت: مديريت جهادي به قدري در سازندگي و شکوفايي اقتصادي، اجتماعي,فرهنگي وسياسي اهميت دارد که مقام معظم رهبري بارها برآن تاکيد کردند. دکتر قاليباف مصداق مديريت جهادي است. مديري که در حوزه شهري خوش درخشيد و عملکرد مطلوبي در شهر تهران از خود به يادگار گذاشت. از اين رو بايد گفت نمي توان صفر تاصد مديريت گذشته  را زير سوال برد چرا که مردم شاهد حرکت هاي جهادي و فعاليت هاي مسوولانه وتلاش شبانه روزي دکتر قاليباف بوده اند از اين روآنچه به عنوان انتقاد از مديريت شهري پيشين عنوان مي شود تنها راهکاري براي سرپوش گذاشتن بر ناتواني وکم کاري مديريت جديد است.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر