آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201073
قلعه‌نويي: مي‌توانستيم جزء مدعيان قهرماني باشيم/ منزس: شانس ما براي بازي فردا کم است
تاریخ انتشار : 1396/11/11 15:01:01
نمایش : 251
سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن در نشست خبري گفت: اين بازي براي ما خيلي مهم است و از جام حذفي درس بزرگي گرفتيم که اميدواريم به ما براي بازي فردا کمک کند.

به گزارش  سامان ما به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ امير قلعه‌نويي در نشست خبري قبل از ديدار مقابل آيزاول هند در مرحله پلي‌اف ليگ قهرمانان آسيا، اظهار کرد: ديدار پلي اف است و اين مسابقه سختي خودش را دارد.

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن ادامه داد: اين بازي براي ما خيلي مهم است و از جام حذفي درس بزرگي گرفتيم که اميدواريم به ما براي بازي فردا کمک کند.

وي افزود: بازي به قدري مهم بوده که ما از دو روز قبل به اردو رفتيم و يک ماه است اين تيم را آناليز مي‌کنيم.

قلعه‌نويي با بيان اين که مي‌دانيم در 10 بازي, ‌آن‌ها چهار برد، سه تساوي و سه شکست کسب کردند؛ تصريح کرد: تمام تلاشمان را مي‌کنيم تا در اين بازي عملکرد خوبي داشته باشيم؛ تيم ما خوشبختانه شرايط ايده‌آل را پيدا کرده است.

سرمربي ذوب آهن گفت: برنامه‌ريزي ما از ابتدا براي همين نوع بازي بود که متأسفانه به دليل برخي مشکلات درون تيمي نتوانستيم اين عملکرد را داشته باشيم که اين موضوع را امروز باز نمي‌کنم.

قلعه‌نويي در مورد بازيکنان اين بازي، گفت: به جز اکبر ايماني مابقي نفرات در اختيار ما هستند، نهايت تلاش‌مان را مي‌کنيم تا مصدومان به موقع برسند و بتوانند به تيم کمک کنند، خالقي با توجه به مصدوميتي که دارد به تيم اضافه نمي‌شود اما مطمئناً براي بازي‌هاي بعدي از او استفاده خواهيم کرد.

وي با اشاره به ميزان آمادگي بازيکنان تيمش، تصريح کرد: بعد از بازي با استقلال خوزستان گفتم فقط تا فردا وقت شادي داريم و بعد از آن بايد به فکر ديدار پلي‌اف باشيم، تجربه بازي با فجر به کمک کرد تا در اين بازي مصمم باشيم.

تلاش مي‌کنيم تا در ليگ و آسيا موفق باشيم

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن با اشاره به اين که تلاش مي‌کنيم تا در ليگ و آسيا موفق باشيم، اظهار کرد: از تجربه تلخ جام حذفي درس گرفتيم، ذوب آهن مي‌تواند در ايران و آسيا حرف‌هاي زيادي براي گفتن داشته باشد.

قلعه‌نويي گفت: بايد منيت را کنار بگذاريم، بعد از بازي با استقلال خوزستان فقط به فکر پلي اف بوديم و بازيکنان هم به اهميت اين مسابقه رسيدند.

وي در مورد تيم فوتبال هند، اظهار کرد: آن ها قهرمان هند شدند و يک مربي حرفه‌اي پرتغالي دارند، اين تيم شش بازيکن خارجي دارد که طبق قانون بايد از چهار بازيکن استفاده کنند.

هند هزينه سرسام آوري در فوتبال انجام مي‌دهد

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن با اشاره به اين که شناخت کافي از آنها داريم، تصريح کرد: شما بهتر مي‌دانيد چند سالي هست که هند هزينه سرسام آوري در فوتبال انجام مي‌دهد تا بتواند به سطح اول فوتبال آسيا بازگردد، به هيچ وجه اين حريف را دست کم نمي‌گيريم.

قلعه‌نويي با بيان اين که بايد در ديدار مقابل آنها تمرکز کافي داشته باشيم، گفت: گاهي در فوتبال شما فکر همه چيز را کرديد اما يک مرتبه يک اخراج غير قابل پيش‌بيني برنامه شما را بهم مي‌زند يا اينکه شما شرايط خوبي داريد ولي يک پنالتي خلاف جريان بازي اتفاق مي‌افتد، بايد مراقب باشيم و تمرکز کنيم تا با قدرت به گل برسيم و در نهايت برنده بازي شويم.

وي ادامه داد: تيم ذوب‌آهن در چند سال اخير يکي از بهترين تيم‌هاي ليگ فوتبال ايران بوده است، همچنين آذري به عنوان يک مدير اجرايي بهترين عملکرد را انجام داده و همه جوره با تمام توان در خدمت تيم است.

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن تصريح کرد: ۱۶ تيم در حال حاضر در ليگ برتر حضور دارند، تيم ذوب‌آهن با توجه به مشکلاتي که داشته تا به امروز کمترين پرداختي را نسبت به ساير تيم‌هاي ليگ برتري  داشته است و کادر فني و بازيکنان ۳۰ درصد پول گرفته‌اند اما با اين شرايط ما باز هم کارمان را ادامه داديم.

مي‌توانستيم جزء مدعيان قهرماني باشيم

قلعه‌نويي افزود: اگر کمبودهايي که در الان احساس مي‌شود در نيم‌فصل اول نبود مطمئناً فاصله ذوب‌آهن با صدر جدول کم بود و ما مي‌توانستيم جزء مدعيان قهرماني باشيم.

وي با تأکيد بر اين که آذري به عنوان مديرعامل با شوق و ذوق در خدمت تيم است تا تيم را حمايت کند، اظهار کرد: کارسختي است که در کمتر از دو ماه بخواهيم زمين فولادشهر را آماده کنيم تا در اين ورزشگاه مسابقه‌اي برگزار شود، اميدوارم شرايط تيم از لحاظ مالي در ادامه بهتر شود تا ذوب‌آهن را به جايگاه اصلي خودش برگردانيم.

سرمربي تيم فوتبال ذوب آهن در مورد نتايج اخير تيم فوتبال سپاهان، خاطر نشان کرد: اگر تيم سپاهان نتيجه نمي‌گيرد، بدانيد که تيم‌هاي بزرگ مثل منچستريونايتد هم که ساختار بزرگي داشتند نوسان زيادي داشتند.

قلعه‌نويي افزود: مطمئناً سپاهان بهتر خواهد شد و اين اتفاق که تيم‌هاي بزرگ ممکن است آسيب ببينند وجود دارد و در حال حاضر سپاهان هم به اين مشکل گرفتار شده است.

بازي بسيار مهمي است

مهدي رجب‌زاده هم در اين نشست خبري، اظهار کرد: قبل از هر چيز از باشگاه تشکر مي‌کنم که شرايطي ايجاد شده که بازي در فولادشهر برگزار شود.

کاپيتان تيم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: بازي پلي‌اف است و يک تيم بايد حذف شود؛ اين مسأله باعث حساسيت مي‌شود اما اميدوارم از امکانات استفاده کنيم و بتوانيم به مرحله گروهي برويم.

وي افزود: بازي بسيار مهمي است و همه تلاش تيم ما کادرفني و مديريت اين است که از اين مرحله عبور کنيم و باعث شادي مردم ايران شويم.

رجب‌زاده در مورد نقش سعيد آذري در موفقيت‌هاي ذوب‌آهن، گفت: آذري از مديراني است که در عمل و سازماندهي بسيار موثر است، در کل آذري مدير بسيار خوبي است و از بابت زحماتي که کشيده تشکر مي‌کنم.

کاپيتان تيم فوتبال ذوب‌آهن ادامه داد: عملکرد او را از نزديک ديده ام، او از لحاظ سيستمي و ساختاري تيم را سر و سامان داده است و از لحاظ سخت‌افزاري شرايط خوبي به وجود‌ آورده است؛ زمين ملت را احيا کرد و چمن مصنوعي و سالن وزنه براي تيم ساخت و اگر بخواهيم از اين موراد بگوييم زياد است.

امثال آذري در فوتبال ما کم هستند

رجب‌زاده با بيان اين که امثال آذري در فوتبال ما کم هستند، تصريح کرد: او برنامه‌ريزي بلند مدت دارد و براي رسيدن به آن تلاش مي‌کند؛ مثلا ما زمين خوبي نداشتيم اما او در دو ماه زمين فولادشهر را آماده کرد و اين کار نياز به همت داشت.

وي با بيان اين که اميدوارم مديراني مثل آذري در فوتبال ايران زياد شوند؛ خاطر نشان کرد: شما بررسي کنيد در اين چند سال ذوب‌آهن نتايج و عملکردش چقدر خوب بوده است و تيم دو بار قهرمان جام حذفي شد و به آسيا رسيد.

براي رسيدن به موفقيت مي‌جنگيم

پائولو کوئيليو منزس هم در نشست خبري قبل از ديدار مقابل ذوب آهن در مرحله پلي‌اف ليگ قهرمانان آسيا، اظهار کرد: براي اولين بار است که حضور در ليگ قهرمانان آسيا را تجربه مي‌کنيم، اگر شانس کمي داريم اما با همان شانس هم تلاش مي‌کنيم و براي رسيدن به موفقيت مي‌جنگيم.

سرمربي تيم آيزاول در مورد شناخت از ذوب آهن، گفت: وقت زيادي براي شناخت حريفمان نداشتيم چون مشکلاتي براي گرفتن رواديد به وجود آمد، ذوب آهن تيم خوبي است.

وي در مورد تيم خود، تصريح کرد: ما تيم جواني داريم، به جز آلفرد که کاپيتان تيم هست ساير بازيکنان ما جذب تيم‌هاي ديگر شدند، مابقي نفرات سال قبل ترانسفر شدند.

شانس ما براي بازي فردا کم است

منزس با بيان اين که شانس ما براي بازي فردا کم است، اظهار کرد: شانس ما براي ليگ هند هم محدود است، البته فوتبال قابل پيش بيني نيست و آن يک ورزش 11 در مقابل 11 است.

سرمربي تيم آيزاول ادامه داد: در بازي فردا ما زماني که توپ را در اختيار داشته باشيم براي حمله تلاش مي‌کنيم و وقتي حريف صاحب توپ مي‌شود سعي در دفاع داريم.

منزس در مورد هواي سرد اصفهان و تأثير آن بر بازي گفت: تفاوت آب و هوا ميان شمال و جنوب کشور هند زياد است، اين مسئله در اسپانيا هم صادق است.

وي افزود: من از هواي سرد بيشتر از هواي گرم استقبال مي‌کنم، وضعيت هوا بهانه خوبي براي ما نيست، اين يک تصور غلط است و اين مسئله نمي‌تواند دليلي براي خوب بازي نکردن باشد.

سرمربي تيم آيزاول در مورد اينکه آيا هواداري به اصفهان آورده‌اند، گفت: وقتي شما يک بازيکن خوب را نمي‌توانيد به علت رواديد به همراه بياوريد چطور ممکن است که شرايط آوردن هوادار را داشته باشيد.

مهم ترين نقطه قوت تيم آيزاول سرعت و سختکوشي است

منزس افزود: مهاجم ما به دليل مشکل رواديد نتوانست ما را همراهي کند، از روز اولي که به تيم اضافه شدم گفته‌ام مهمترين نقطه قوت تيم آيزاول سرعت ما و سختکوشي تيم است.

وي در مورد تشابه اسمي با نام يک نويسنده، اظهار کرد: هر جاي دنيا مي روم همين سوال را از من مي پرسند و اين فقط يک تشابه اسمي با نام يک نويسنده برزيلي است، از ۱۴ سالگي در پرتغال بازي کردم و پس از آن به اسپانيا رفتم و بعد از گرفتن مدارک مربيگري، در يورو ۲۰۱۶ به عنوان آناليزور تيم ملي پرتغال فعاليت کردم و از سال ۲۰۱۶ همکاري‌هايي با آن ها داشتم.

فوتبال هند نياز به تلاش و برنامه‌ريزي دارد

سرمربي آيزاول در مورد هزينه زياد در فوتبال هند، گفت: فوتبال هند نياز به تلاش و برنامه‌ريزي دارد، يک نمونه خوب براي اين مسئله فوتبال آلمان است. آلمان بعد از شکست مقابل ايتاليا در جام جهاني 2006 از خواب بيدار شد و تلاش زيادي براي پيشرفت کرد، بايد فوتبال هند هم با برنامه ريزي و تلاش بيشتر مسير را موفقيت در پيش بگيرد.

منزس در مورد مبلغ قرارداد بازيکنان تيمش، خاطر نشان کرد: اطلاع دقيقي در مورد مبلغ قرارداد بازيکنانم ندارم، اما اگر بخواهم با ساير تيم ها مقايسه کنم اختلاف زيادي وجود دارد، وقتي شش بازيکن از آکادمي به ما ملحق مي شوند که چهار نفر همراه خود آورده ايم گوياي اين است که بودجه تيم ما بسيار کم است.

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر