آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201048
شرکاي خارجي بابک زنجاني دوباره به تهران مي‌آيند
تاریخ انتشار : 1396/11/07 10:16:53
نمایش : 219
شرکاي خارجي بابک زنجاني متهم اصلي پرونده نفتي که به اعدام محکوم و محکوميتش هم تاييد شده، براي دور جديد مذاکرات با نمايندگان وزارت نفت و پرداخت بدهي زنجاني به تهران مي‌آيند.

به گزارش سامان ما به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛  بدهي بابک زنجاني به وزارت نفت از بابت محموله‌هاي نفتي و پول نقدي که به حسابش واريز شده بود تا به پيمانکاران پروژه‌هاي نفتي بدهد، نزديک به دو ميليارد يورو است که البته وزارت نفت مدعي است بايد ضرر و زيان حاصل از تأخير در تأديه بدهي نيز حساب شود.

زنجاني در شعبه 15 دادگاه انقلاب به اتهام افساد في‌الارض به اعدام محکوم و اين حکم هم در ديوان عالي کشور تاييد شده است.

اخيراً آيت‌‌الله صادق آملي لاريجاني عالي‌ترين مقام قضايي کشور در ديدار با نمايندگان تشکل‌هاي دانجشويي درباره پرونده بابک زنجاني گفته است: حسب ادله و مدارک، اين شخص بيش از دو ميليارد دلار پول بيت‌المال را برداشته و نمي‌گويد که اين پول کجاست. بار‌ها تيم‌هايي از سپاه، حفاظت اطلاعات قوه قضاييه، وزارت اطلاعات، دادستاني و وزارت خارجه به کشور‌هاي مختلفي که اين فرد مدعي بوده در آن‌ها مبالغي دارد اعزام کرده‌ايم، اما اثري از اين پول‌ها نيست. البته ممکن است افرادي نيز در اين کشور‌ها باشند که با سوءاستفاده از موقعيت فعلي متهم و شرايط موجود بخواهند چنين پولي را تصاحب کنند.

رئيس قوه قضاييه همچنين به شرط و شروط‌هاي قبلي شرکاي زنجاني براي پرداخت بدهي وي اشاره کرده و گفته است: وکيل آقاي زنجاني به مسئولين ذي ربط گفته بود تيمي از تاجيکستان قرار است به ايران بيايند تا درباره پرداخت پول صحبت کنند، اما شما بايد تعهد بدهيد که بابک زنجاني را اعدام نمي‌کنيد. ما گفتيم به هيچ عنوان چنين تعهدي نمي‌دهيم، اما اگر چنين اتفاقي افتاد شايد قاضي پرونده در مجازات او تخفيف قائل شود.

آملي لاريجاني تأکيد کرده که اعدام بابک زنجاني براي دستگاه قضايي کاري ندارد، اما معتقديم اين مشکل با اعدام حل نمي‌شود زيرا بايد پول مردم برگردد؛ ضمن اينکه پشت پرده اين قضايا مشخص شود که چه کساني از بابک زنجاني حمايت کرده‌اند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر