آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201040
کميته ملي المپيک شريک جرم وزارت ورزش شد/ دو دروغ بزرگ گفتند!
تاریخ انتشار : 1396/11/04 10:21:09
نمایش : 218
رئيس سابق فدراسيون تيراندازي با ارسال نامه‌هايي به کميته بين المللي المپيک، سازمان بازرسي و رئيس کميته ملي المپيک از آنها خواست تا موضع خود را در خصوص اتفاقات اخير بيان کنند.

به گزارش سامان ما ، سيد مهدي هاشمي در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص واکنش نسبت به عدم اجازه براي حضور در انتخابات کميته ملي المپيک عنوان کرد: مواردي را نه به عنوان شکايت بلکه براي اطلاع براي IOC تهيه و ارسال کرديم تا ببينيم نظر آنها براي حل موضوع چيست. همچنين نامه اي به سازمان بازرسي کل کشور ارسال کرديم تا ببينيم که آنها در اين خصوص چه موضعي خواهند داشت. نامه‌اي هم به آقاي صالحي اميري ارسال کرديم تا ببينيم موضع و نظر ايشان چيست.

وي در خصوص نامه اخير  کميته ملي المپيک به فدراسيون جهاني تصريح کرد: کميته ملي المپيک بر مبناي نامه وزارت ورزش و جوانان چنين نامه اي را ارسال کرد و شريک جرم وزارتخانه شد و دو دروغ بزرگ هم در اين بين گفت. بحث تيراندازي در اين خصوص بحثي ثانويه است، حکمي قضايي از سوي ديوان و دادگاه صادر شده و وزارتخانه بايد آن را اجرا کند. آيا اين موضوع از نظر قضايي تمام شده است؟

وي ادامه داد: نمي خواهم کيومرث هاشمي را محکوم کنم ولي بايد به موضوع رسيدگي شود. چگونه است که از من که به لحاظ قانوني رئيس فدراسيون بودم و نامم در سايت فدراسيون جهاني هم ثبت شده بود ثبت نام به عمل نيامد اما چند روز بعد از فردي که غيرقانوني رياست را تصرف کرده ثبت نام مي شود و با اينکه ايشان اصلا سابقه تيراندازي نداشت مورد حمايت قرار مي گيرد. آيا واقعا در اين خصوص مي شود دخالت مستقيم وزارت ورزش و جوانان را منکر شد؟!

هاشمي در خصوص وزارت ورزش سلطاني فر تصريح کرد: مي شود گفت مديريت اجرايي سلطاني فر در ورزش کاملا سياسي بوده و هست. به هرحال هرکسي تفکر سياسي دارد اما اينکه اين تفکر را در مسئوليتش اعمال کند قابل قبول نيست. به نظرم اگر سلطاني فر شهردار مي شد هم دستور مي داد تنها زباله هاي جلوي منزل حزب خودش و افرادي که با وي موافقند جمع آوري شود. اين را گفتم که بگويم چقدر روش کار وي در ورزش جانبدارانه است.

وي افزود: چون دادگر مسئول کميته ورزش ستاد روحاني بوده بايد يک پست رئيس فدراسيوني مي گرفت و حالا چون در فدراسيون هاي ديگر نتوانست در تيراندازي وارد شد. ديگر روشن تر و شفاف تر از اين موضوع وجود نداشت. چون يک نفر تفکرش مغاير با آقايان بود بايد از ريشه زده مي شد. اين موضوع صرفا در ورزش نيست و جاهاي ديگر هم اتفاق مي افتد که به موقع اين موضوعات را پيگيري و اطلاع رساني مي کنيم. تفکر قبيله اي در ورزش حاکم است و اينطور اداره مي شود. فعلا بايد هم قبيله اي ها در مسند و مصدر کار باشند و هرکس مخالف آنهاست از هستي ساقط شود.

رئيس سابق فدراسيون تيراندازي تصريح کرد: اگر من اهل معامله و مسائل مادي بودم مثل بعضي ها که چرخش ۱۸۰ درجه اي دارند  و در اوقات مختلف براي پست و منافع و جايگاه تغيير مي کنند مي شدم. من در فدراسيون تيراندازي هيچ حقوقي نمي گرفتم و عملکردم هم مشخص است و مطمئن باشيد به مرور زمان قضاوت عمومي و افکار عمومي مشخص مي کند حق با که بود. ما هم به هرآنچه از خدا برسد راضي هستيم و مثل برخي نيستيم که با شعار قانونگرايي بي قانوني را اعمال مي کنند. 

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر