آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201038
تشريح جلسه نمايندگان مجلس با رئيس کل بانک مرکزي و وزير اقتصاد براي کنترل بازار ارز/ سيف: تا دو روز آينده نرخ ارز را در کشور کاهش مي دهيم
تاریخ انتشار : 1396/11/04 10:05:33
نمایش : 186
عضو کميسيون اقتصادي مجلس در خصوص افزايش نرخ ارز در کشور و دلايل اين امر اظهارداشت: طي چند روز اخير شاهد افزايش قيمت دلار در کشور بوديم که اگر نگاهي به نمودار نرخ ارز در کشور بياندازيم اين امر در بهمن ماه هر سال اتفاق مي افتد و دولت بايد اين موضوع را تحت کنترل خود قرار دهد.

به گزارش سامان ما,احمد انارکي محمدي، عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در خصوص افزايش نرخ ارز در کشور و دلايل اين امر اظهارداشت: طي چند روز اخير شاهد افزايش قيمت دلار در کشور بوديم که اگر نگاهي به نمودار نرخ ارز در کشور بياندازيم اين امر در بهمن ماه هر سال اتفاق مي افتد و دولت بايد اين موضوع را تحت کنترل خود قرار دهد.

 

وي با اشاره به جلسه نمايندگان مردم با رئيس کل بانک مرکزي و وزير اقتصاد در اين باره بيان کرد: به دليل بحراني شدن نرخ ارز در کشور که موجب واکنش تمام کارشناسان و نمايندگان شد مجلسه جلسه اي را با حضور رئيس کل بانک مرکزي و وزير اقتصاد در اين باره تشکيل داد تا در اين خصوص بحث و گفت‌وگو صورت پذيرد.

 

عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه رئيس کل بانک مرکزي قول کاهش نرخ ارز در روز هاي آتي را به مردم داد گفت: در جلسه اي که با رئيس کل بانک مرکزي و وزير اقتصاد داشتيم بنابراين شد تا رئيس بانک مرکزي نرخ ارز در کشور را کاهش دهد و ثبات به بازار ارز بازگردد؛ چرا که تنها مرجع رسمي عرضه دلار در کشور بانک مرکزي است و تنها اين نهاد مي تواند نرخ ارز در کشور را کنترل نمايد.

 

انارکي محمدي با اشاره به اين موضوع که آيا دولت براي جبران کسري بودجه اقدام به اين امر کرده است يا خير؟ خاطرنشان کرد: اينکه کنترل و افزايش و کاهش نرخ ارز در کشور به دست دولت و بانک مرکزي انجام مي شود شکي در آن نيست ولي برخي از کارشناسان معقتدند دولت براي جبران کسري بودجه خود در ماه هاي اخر سال اقدام به افزايش نرخ ارز در کشور مي نمايد.

 

وي افزود: دولت تنها مرجعي است که مي تواند اقدام به عرضه ارز در کشور نمايد و بايد نسبت به اين امر پاسخگو باشد و کنترل نرخ ارز در بازار را در دست خود قرار دهد؛ چرا که افزايش نرخ ارز در کشور موجب افزايش قيمت ساير خدمات و کالاها در کشور مي شود.

 

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر