آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201032
همسر شهيد مدافع حرم علي طاهري:
فکر به مصائب حضرت زينب (س)، تسکين‌دهنده درد دوري از همسر شهيدم شد
تاریخ انتشار : 1396/11/03 12:42:00
نمایش : 314
همسر شهيد مدافع حرم علي طاهري گفت: تفکر به مصيبت‌هاي وارد شده به حضرت زينب (س) تسکين دهنده قلب من است و باعث مي شود آرام شوم، وقتي به ذوق و شوق شهيد طاهري فکر مي کنم آرامش مي‌يابم.
به گزارش سامان ما، خورشيد طاهري همسر شهيد مدافع حرم علي طاهري در گفت‌وگو با جهانبين نيوز، اظهار کرد: شهيد طاهري متولد 19/4/47 و شاغل در سپاه بودند و از سن 13 سالگي در بسيج فعاليت داشت و همزمان با جنگ تحميلي وارد عرصه جنگ شده و بعد از يکي دو سال خدمت در اين جبهه به عنوان پاسدار دانش آموزي وارد سپاه شد.

وي فعاليت اين شهيد بزرگوار در جبهه حق عليه باطل را از دوران نوجواني عنوان کرد و افزود: ايشان به دليل کم بودن سن و عدم رضايت والدين مجبور به دستکاري شناسنامه خود شد و بعد از دوران دفاع مقدس در جبهه کردستان فعاليت داشت و مدام در مدت 30 سال خدمت خود در سپاه در ماموريت هاي مختلف حضور داشت و در سال 87 بازنشست شد.طاهري بازنشستگي شهيد طاهري را نقطه تحولي در زندگي اين شهيد دانست و افزود: بعد از بازنشستگي، مدام در فکر شهداي مدافع حرم و دفاع از حريم اهل بيت سلام الله عليها بودند اما بنده مخالفت داشتم که به خاطر حب و علاقه اي که در ايشان مي ديدم به مرور راضي شدم و ايشان در 26 بهمن ماه سال 94 اعزام شد و بعداز دو ماه فعاليت و مبارزه همزمان با ولادت حضرت زهرا سلام الله عليها در دهم فروردين ماه 1395 به شهادت رسيد.

طاهري تاکيد کرد: شهيد طاهري ازجمله شهداي مدافع حرم است که با عمل به آرمان‌ها و اهداف بزرگ زندگي دنيايي خويش، توانست به‌ تمامي تعلقات و زيبايي‌هاي آن پشت پا زند، تا ميثاقي ناگسستني با ارباب خويش ببندد و با آويختن مدال پرافتخار شهادت، همه‌ کسان خود را به قله سعادت ابدي برساند.

 
همسر شهيد طاهري بهترين دوران زندگي خود را زندگي مشترک با شيهد طاهري خواند و اظهار کرد: ما 22 سال با هم زندگي کرديم و ثمره اين ازدواج دو فرزند پسر بود، که بسيار به همديگر وابسته بودند و بعد از شهادت ايشان ضربه بزرگي به فرزندانم وارد شد.

وي يکي از خصوصيات اخلاقي همسر خود را شوخ طبعي عنوان و افزود: شهيد طاهري اهميت زيادي به اطرافيان خود مي داد و در هر جمعي وارد مي شد بسيار خوش اخلاق، خوش برخورد و شوخ طبع بود.

طاهري علاقه شهيد طاهري به شهداي گمنام را علاقه اي بي نظير عنوان و تصريح کرد: ايشان علاقه عجيبي به شهداي گمنام داشتند و هميشه حسرت مي خوردند چرا همرزمان خودشان با گمنامي به اين درجه رسيدند، هميشه مي گفت من حتي لياقت نداشتم يک ترکش در دوران دفاع مقدس نصيبم شود اما حکمت و مصلحت الهي اين بود که ايشان در راه حضرت زينب سلام الله به شهادت برسند.

وي فاصله اعزام تا شهادت اين شهيد بزرگوار را دو ماه خواند و گفت: مستنداتي که به دستمان رسيده است گرداني از زنجان در محاصره داعش قرار گرفته که تيپ 44 قمربني‌هاشم (ع) براي کمک به آن ها اعزام مي شود و اولين داوطلب براي اين ماموريت شهيد طاهري بودند که در حين انجام عمليات ترکشي به ايشان اصابت کرده و به درجه رفيع شهادت رسيدند.
 
همسر شهيد طاهري تاکيد کرد: دوري از ايشان بسيار سخت بوده چون همسرم به‌عنوان تنها تکيه گاه کنارم نيست، اما وقتي به اهداف ايشان فکر مي کنم و همچنين تفکر به مصيبت هاي وارد شده به حضرت زينب (س) تسکين دهنده قلب من است و باعث مي شود آرام شوم، وقتي به ذوق و شوق شهيد طاهري فکر مي کنم آرامش مي‌يابم.

وي سختي نبود ايشان را امري بديهي و غيرقابل انکار دانست و افزود: اگر همسرم به هر طريق ديگري از بين ما مي رفت به هيچ عنوان آرام نمي شدم اما چون در اين راه رفته است احساس آرامش مي کنم و هيچ گاه احساس نکردم بين ما نيست.

خانم طاهري اسوه و الگو قرار دادن حضرت زينب (س) را مهم ترين نقش در تحمل و بردباري در نبود حضور اين شهيد خواند و گفت: تنها مساله اي که باعث مي شود آرام شوم تامل در رنج و سختي هاي اين شهيد بزرگوار بود و افتخار مي کنم 22 سال در کنار مردي زندگي کردم که بنا به فرمايش مقام معظم رهبري در دوران حيات شان نيز اولياي الهي بودند و اين افتخاري است که نصيب بنده شد.

وي علاقه به اهل بيت (ع) و دفاع از حريم و کمک به ديگران را از ساير ويژگي هاي اين شهيد بزرگوار دانست و گفت: شهيد طاهري در حل مشکلات مردم هميشه سعي مي کرد اولين نفر باشد و صداي مظلومان را بشنوند و نهايت اين امر به دفاع از زنان و کودکان سوريه  رقم خورد و موجب شد در اين راه قدم گذاشته و به اين درجه برسند.

به گزارش جهانبين نيوز، اين شهيد والامقام، اهل روستاي سرتشنيز از توابع شهرستان کيار در چهارمحال و بختياري بود که در مبارزه با گروه هاي تکفيري داعش در سوريه، به فيض شهادت نائل آمد.

شهيد علي طاهري سرتشنيري، پنجمين شهيد مدافع حرم از استان چهارمحال و بختياري است.

انتهاي پيام/601س
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر