آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201020
مسعود دلخواه :
انتقاد کارگردان تئاتر فجر از مشکل شماره رديف و صندلي برخي سالن ها/ اطلاع رساني براي جشنواره تئاتر فجر کافي نيست
تاریخ انتشار : 1396/10/30 12:26:00
نمایش : 195
مسعود دلخواه کارگردان تئاتر در اولين شب از سي و ششمين جشنواره تئاتر فجر گفت: هيچ وقت و در هيچ دوره اي اطلاع رساني براي جشنواره تئاتر فجر کافي نبوده است. هم صدا و سيما و هم نهاد هاي مختلف فرهنگي و هنري کوتاهي مي کنند. جشنواره تئاتر فجر مهم ترين اتفاق تئاتري کشور است که البته ممکن است خارج از حدود اختيارات دبير جشنواره باشد.

به گزارش سامان ما ، مسعود دلخواه کارگردان تئاتر در سي و ششمين جشنواره تئاتر فجر در گفتگو با خبرنگار شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ گفت: مردم استقبال خوبي کردند. در شب اول تعدادي مهمان داشتيم که بليت هايشان شماره رديف و صندلي نداشت و اين مسئله باعث به تاخير افتادن اجرا شد. اميدوارم در شب هاي بعد اين اتفاق تکرار نشود.

وي افزود: جشنواره يعني جشن گرفتن، ما در واقع يکي از هنرهايمان به نام تئاتر را جشن مي گيريم.جشنواره به عموم يادآور مي شود که چنين هنري موجوديت و اهميت دارد. جشنواره در سطح بين الملل است و تعامل فرهنگي و هنري است. در سطح ملي اين تعامل فرهنگي بين استان هاي مختلف اتفاق مي افتد. در طول سال نسل جوان براي اين که ديده شوند در جشنواره شرکت مي کنند. به نظر من هرگونه قضاوتي در مورد عملکرد مسئولين جشنواره پس از گذشت يک شب ناقص است و بايد تا پايان جشنواره صبر کرد.

دلخواه در ادامه گفت: فکر مي کنم سياست هاي کلي آقاي دکتر فرهاد مهندس پور دبير جشنواره  اين بوده که حداکثر فرصت را براي گروه هايي ايجاد کند. براي همين است که بيش از 160 اثر را پذيرفته اند و اين تعداد کمي نيست. اين نشان دهنده اين است که دبير جشنواره تمام تلاششان بر اين بوده که فرصت خوبي را براي گروه هاي تهراني و شهرستاني ايجاد کند.

کارگردان نمايش مفيستو خاطر نشان کرد: انتظار دارم همه چيز با نظم برگزار شود.سلايق مختلف و شيوه هاي اجرايي مختلف از سوي داوران مورد توجه قرار گيرد. داوران دور از سلايق شخصي خود قضاوت کنند. کيفيت کارهاي خارجي بالا باشد کهدر واقع انتقال تجربيات شان به بچه هاي تئاتر ايران به روز و خوب باشد. انتظار دارم همه چيز در آرامش برگزار شود و حواشي زياد نباشد.هدفمان فقط ديدن تئاتر باشد. اين گردهمايي بزرگ به يک جشن تبديل شود و در کل جشنواره آبرومندي برگزار شود.

در ادامه عنوان کرد: هر دبيري با تيم خود ممکن است داراي سليقه اي باشد. پوستر جشنواره ممکن است مورد سلقه من هم نباشد. اما انتقاد آزاد است. اين نوع پوستر براي جالب و ساوال برانگيز بود. فکر مي کنم اين سوال براي خيلي از تئاتري ها به وجود آمد. انتظار داشتم بعد از اين همه انتقاد يک پوستر ديگر نيز چاپ مي کردند و جشنواره داراي 2 پوستر مي شد که هيچ ايرادي هم نداشت و مي توانست سليقه اکثريت کساني باشد که انتقاد کردند. يک پوستر بايد جدي و داراي محتواي فکري باشد.

دکتر دلخواه در پايان گفت: هيچ وقت و در هيچ دوره اي اطلاع رساني براي جشنواره تئاتر فجر کافي نبوده است. هم صدا و سيما و هم نهاد هاي مختلف فرهنگي و هنري کوتاهي مي کنند. جشنواره تئاتر فجر مهم ترين اتفاق تئاتري کشور است که البته ممکن است خارج از حدود اختيارات دبير جشنواره باشد.

 

انتهاي پيام/601s

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر