آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 201001
وقتي بانکها وام ۱۵ ميليوني را دور مي زنند/ کاهش ماهانه ۳۵ هزار پرداخت وام در ازاي ۵ ميليون تومان افزايش مبلغ
تاریخ انتشار : 1396/10/26 11:36:22
نمایش : 204
با تصويب افزايش وام ازدواج به ميزان 15 ميليون تومان توسط مجلس، همان گونه که پيش بيني مي شد اما و اگر مجدد بانکها در برابر افزايش وام آغاز شد.

به گزارش سامان ما به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا طي روزهاي گذشته کميسيون تلفيق مجلس با افزايش وام ازدواج به ميزان  15 ميليون تومان موافقت کرد و البته همان گونه که پيش  بيني مي شد اما و اگر مجدد بانکها در برابر افزايش وام آغاز شد.

وقتي نمايندگان مجلس پيشنهاد افزايش تسهيلات ازدواج را مطرح کردند و در کميسيون هاي اجتماعي  و برنامه و بودجه نظر مساعد نمايندگان جلب شد همگان منتظر تصويب و بررسي آن در صحن مجلس بودند که رئيس جمهور پيش دستي کرد و دستور افزايش وام ازدواج را داد.

پرداخت وام ازدواج 15 ميليوني از سال آينده

کرباسيان؛ وزير اقتصاد در اين باره با اشاره به اينکه رئيس جمهور تصميم به افزايش وام ازدواج به مبلغ 15 ميليون تومان گرفت گفت: از اول سال بعد بايد منتظر اجرايي شدن اين تصميم بود تا مقدمات کار فراهم شود در همين راستا نيز هماهنگي هايي با بانک مرکز به عمل آمده تا آنها نيز با آمادگي از اول سال اين کار را انجام دهند.

تجهيز نظام بانکي  براي پرداخت وام ازدواج 15 ميليون توماني

ولي اله سيف؛ رئيس بانک مرکزي نيز که دو سال پيش در صف مخالفان افزايش وام ازدواج بوده اين بار گفته: برنامه هاي افزايش تسهيلات ازدواج در حال انجام است نظام بانکي هم خود را تجهيز مي کند، برنامه ريزي لازم را براي پرداخت اين وامها در سال 97 انجام مي دهد.

سنگ اندازي بانکها دوسال پيش سبب شد زوج هاي جوان در صف 700 هزار نفري وام ازدواج قرار گيرند که با تذکر مجلس و دستور بانک مرکزي اين مسير اندکي تسهيل شد تا جايي که به گفته سيف طرح ضربتي براي پرداخت وام ازدواج انجام شد به گونه اي که ظرف دو ماه 600 هزار فقره وام پرداخت شد.

طولاني تر شدن مجدد صف وام ازدواج 

دبير شوراي هماهنگي بانکهاي دولتي گفته: اگر وام ازدواج 15 تومن شود بانکها جاي ماهي 100 هزار پرداخت وام ازدواج به 66 هزار نفر تسهيلات خواهند پرداخت. 

جمشيدي افزود: در صورتي که منابع نباشد صف طولاني تر از گذشته است زيرا منابعي که در حال حاضر براي اعطاي قرض الحسنه اختصاص يافته مرکب از دو جز است؛ تمام وجوهي که نزد بانکها به سپرده قرض الحسنه گذاشته شده که بانکها موظف هستند از آن استفاده کنند و منبع دوم نيز بخشي از حساب هاي ديداري مشتريان نزد بانکها است. قسمتي از آن را نمايندگان مجلس تعيين کردند که بدهيم اما محدود است وقتي رقم را مي برند بايد منابع را تامين کنند زيرا در همين پرداخت وام 10 ميليون توماني نيز صف ايجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رساني مرصاد، دوسال پيش فقط نمايندگان مجلس موافق افزايش تسهيلات ازدواج بودند اما بالاخره عليرغم مقاومت بانکها پرداختي ها افزايش يافت اين بار هم به نظر مي رسد سنگ اندازي بانکها راه به جايي نخواهد برد.

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر