آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200978
مديرکل دامپزشکي چهارمحال وبختياري:
چهار شهرستان چهارمحال وبختياري در ليست قرنطينه آنفلوآنزاي پرندگان قرار گرفتند
تاریخ انتشار : 1396/10/23 10:35:55
نمایش : 241
مديرکل دامپزشکي استان گفت: خوشبختانه موردي از آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان در استان گزارش نشده است.
به گزارش سامان ما، دکتر عبدالمحمد نجاتي مديرکل دامپزشکي چهارمحال وبختياري در گفت وگوبا جهانبين نيوز، با بيان اينکه هيچ مورد بيماري در استان گزارش نشده است، عنوان کرد: آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان بيماري است ويروسي و قابل انتقال به انسان و يکي از بيماري هاي تنفسي طيور بوده که خسارات فراواني را به صنعت مرغداري وارد مي کند.

چهار شهرستان در ليست قرنطينه آنفلوآنزاي پرندگان قرار گرفتند

وي شروع ناگهاني بيماري و تلفات، تورم و کبودي تاج و ريش طيور، بي حالي شديد وپژمردگي و دورهم جمع شدن پرندگان، خونريزي زير جلدي ساق پا ايجاد مشکل در سيستم تنفسي و ريزش ترشحات بيني و چشم و کاهش مصرف دان را از نشانه هاي بيماري در پرندگان عنوان کرد و گفت: با توجه به اينکه بيماري در کشور هاي همجوار و چند استان از کشور شيوع يافته بايد تدابيري انديشيده شود تا از ورود بيماري به استان جلوگيري نماييم.

نجاتي گفت: در چهار منطقه استان که شامل لردگان، سامان - بن، شهرکرد و کوهرنگ قرنطينه قرار گرفته و از ورود و خروج طيور زنده بدون هماهنگي دامپزشکي جلوگيري بعمل مي آيد.


آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان در چهارمحال وبختياري گزارش نشده است

مديرکل دامپزشکي چهارمحال وبختياري اظهار داشت: از فصل سرماي امسال تاکنون با توجه به اينکه حدود ۵۰۰ نمونه به آزمايشگاه سازمان دامپزشکي ارسال شده اما خوشبختانه موردي از آنفلوآنزاي فوق حاد پرندگان در استان گزارش نشده است.

وي گفت: در صورتي که تمامي دستگاه هاي مرتبط با يکديگر همکاري نمايند از ورود هرگونه بيماري مي توان جلوگيري نمود.

انتهاي پيام /601س
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر