آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200970
مدير کل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان:
پرداخت ۹۹۸هزار وام ازدواج تا پايان آذرماه به زوج هاي جوان
تاریخ انتشار : 1396/10/20 11:24:00
نمایش : 197
مديرکل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور جوانان کشور از پرداخت ۹۹۸ هزار وام ازدواج تا پايان آذرماه سال جاري به زوج هاي جوان در سطح کشور خبر داد.

به گزارش سامان ما به نقل از خبرنگار مهر، سيد جواد رضوي در ششمين گردهمايي مسئولين امور جوانان سراسر کشور به ميزباني استان يزد برگزار مي شود  گفت: مطابق سرشماري سال ۹۵ در سطح کشور جمعيت جوان کشوري ۲۵ و يک دهم درصد معادل ۲۰ ميليون نفر است که بنار بر گزارش آن تعداد ۴۷۶ هزار واقعه ازدواج ثبت شده است.

وي افزود: بر اساس آمارهاي سرشماري سيستان و بلوچستان و هرمزگان جوان ترين استان هاي کشور هستند و و گيلان و مازندران بالاترين سن دارند.

مدير کل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور جوانان کشور افزود: وام ازدواج تا پايان آذرماه به تفکيک استان به گونه اي است که ۹۹۸ هزار فقره وام ازدواج ۱۰ ميليون توماني پرداخت کرده ايم که از اين تعداد اردبيل بيشترين آمار را دارد و سيستان و بلوچستان نيز کمترين دريافتي را داشته است.

رضوي تصريح کرد: در لايجه بودجه ۹۷ وام ازدواج از قلم افتاده بود که با پيگيري ها دوباره اين امر انجام شد و رئيس جمهور دستور داد اين ميزان ۱۵ ميليون تومان برسد.

وي ادامه داد: در ۹ ماهه امسال ۱۳۳ هزار نفر در انتظار دريافت وام ازدواج هستند که حدود ۷۰ هزار نفر در مرحله ثبت کد ملي و معرفي به شعبه هستند.

وي گفت: مطابق سرشماري سال ۹۵ در سطح کشور جمعيت جوان کشوري ۲۵ و يک دهم درصد معادل ۲۰ ميليون نفر است که بنار بر گزارش آن تعداد ۴۷۶ هزار واقعه ازدواج ثبت شده است.

وي افزود: بر اساس آمارهاي سرشماري سيستان و بلوچستان و هرمزگان جوان ترين استان هاي کشور هستند و و گيلان و مازندران بالاترين سن دارند.

مدير کل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور جوانان کشور خاطرنشان کرد: وام ازدواج تا پايان آذرماه به تفکيک استان به گونه اي است که ۹۹۸ هزار فقره وام ازدواج ۱۰ ميليون توماني پرداخت کرده ايم که از اين تعداد اردبيل بيشترين آمار را دارد و سيستان و بلوچستان نيز کمترين دريافتي را داشته است.

مدير کل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور جوانان کشور بيان کرد: امروز مراکز مشاوره به عنوان مراکز معتبر و برند مورد اعتماد مردم است و بر اساس ارزيابي ها برخي از دستگاه ها نيز ترجيح مي دهند که اين افراد را به مراکز داراي مجوز ورزش و جوانان ارائه دهند.

رضوي گفت: استان تهران ۷۶ مرکز مشاوره و بيشترين آمار دارد و تمامي استان ها نيز اين مراکز را دارا هستند که اکنون ۱۷۴ مرکز در کشور داريم و تا پايان سال به ۲۰۰ مورد نيز مي رسد.

وي ادامه داد: ما بايد به تجهيز و توسعه مراکز مشاوره به صورت مشوقانه عمل کنيم و با هزينه کم خدمات به آنها ارائه شود.

مدير کل دفتر برنامه ريزي و نظارت بر امور جوانان کشور تصريح کرد: بر اساس امارهاي مراجعه کنندگان به مراکز تخصصي مشاوره در شش ماه اول سال ۹۶ به نوعي بوده است که حدود ۲۶ درصد از مراجعان در رده هاي  ۲۵ تا ۳۰ سال بوده اند.

وي گفت:  حدود ۳۶ درصد براي مشکلات خانوادگي، ۳۶ درصد به منظور مشکلات رفتاري، ۱۰ درصد مشکلات زوجين و ۱۹ درصد در زمينه مشاوره پيش از ازدواج بوده اند که بايد بر مبناي آن برنامه ريزي کنيم.

رضوي خاطرنشان کرد: آموزش و مشاوره مستمر جوانان و نوجوانان، ترويج مراکز تخصصي مشاوره خانواده، برگزاري کارگاه هاي آموزشي در دوره هاي مختلف ازدواج از جمله اقداماتي است که بايد به خوبي براي آن برنامه ريزي کنيم.

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر