آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200965
مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري:
شبنم هاي يخ زده بر تن درختان چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1396/10/19 11:21:44
نمایش : 280
مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري گفت: کاهش دما و وجود رطوبت در جو موجب يخ زدن شبنم ها بر روي درختان و سفيد پوش شدن انها شد.
به گزارش سامان ما ، شاهرخ پارسا مديرکل هواشناسي چهارمحال و بختياري در گفت وگو با جهانبين نيوز گفت: کاهش دما و وجود رطوبت در جو موجب يخ زدن شبنم ها بر روي درختان و سفيد پوش شدن آنها شد.

پارسا افزود: شهرستان کوهرنگ با ۱۳ درجه زير صفر سردترين نقطه استان گزارش شد.

وي دماي هواي شهرکرد را منفي هشت درجه اعلام و پيش بيني کرد: دماي هوا فردا در شهرکرد به منفي ۱۲ درجه برسد.

کاهش ميزان ديد افقي در اکثر نقاط چهارمحال و بختياري

مهرداد قطره معاون توسعه و پيش‌بيني اداره کل هواشناسي چهارمحال و بختياري با بيان اينکه وجود مه صبحگاهي در اکثر نقاط استان، کاهش ميزان ديد افقي را در پي داشته؛ اظهار کرد: کاهش شديد دما در چهارمحال و بختياري، باعث به‌وجود آمدن مه غليظ در اکثر نقاط منطقه شده است.

وي با اشاره به اينکه مه باعث کاهش ديد افقي در اکثر نقاط استان شده است، افزود: در بروجن ديد افقي به زير ۱۵۰ متر و در فرودگاه شهرکرد به کمتر از يک هزار متر رسيده است.

معاون توسعه و پيش‌بيني اداره کل هواشناسي چهارمحال و بختياري، با بيان اينکه وجود ديد کمتر از دو هزار متر در فرودگاه، کنسل شدن پرواز‌ها را در پي دارد، ادامه داد: طي چند ساعت آينده با گرم شدن هوا ميزان ديد نيز افزايش مي‌يابد.

قطره اضافه کرد: صبح امروز دماي هواي کوهرنگ منفي ۱۳ درجه سانتي‌گراد، بروجن منفي ۱۰ درجه سانتي‎‌گراد، شهرکرد منفي ۸ درجه سانتي‌گراد و لردگان منفي يک درجه سانتي‌گراد بوده است.

وي با اشاره به اينکه جوي آرام طي ۳ روز آينده بر استان حاکم خواهد بود، گفت: تا اواخر هفته شاهد کاهش محسوس دما و پديده مه صبحگاهي در سطح منطقه خواهيم بود.

انتهاي پيام/1022ج
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر