آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200948
حواشي پر رنگ تر از متن؛
فوتبال ايران، قرباني سرخآبي پرستي فدراسيون اصفهاني
تاریخ انتشار : 1396/10/17 13:53:25
نمایش : 218
بدون ترديد نقش حواشي به وجود آمده از ديدار مقابل پرسپوليس را در نتيجه نگرفتن تراکتوري ها و عدم تمرکز بازيکنان در زمين نبايد ناديده گرفت، شاگران يحيي ناخاسته وارد حاشيه اي شده اند که بي توجهي چند سال گذشته فدراسيون، اصلي ترين مسبب آن است.

به گزارش سامان ما به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛  تراکتورسازان روز گذشته در ديداري که حواشي آن پر رنگ تر از اصل بازي بود با تساوي بدون گل مقابل حريف پايتخت نشين خود به تساوي رضايت دادند تا از دو باز متوالي خود مقابل سرخآبي هاي پايتخت تنها يک امتياز کسب کنند.

در اين چند سال گذشته به خصوص از تغيير نام رقابتهاي جام آزادگان به ليگ برتر، برخلاف گذشته، تيم هاي شهرستاني عملکرد بهتري نسبت به پايتخت نشينان داشته اند. استقلال و پرسپوليس که زماني قهرمانان بلامنازعه ليگ بودند در اين چند سال توفيقات گذشته را نداشته اند.

هرچند استقلال و پرسپوليس از لحاظ عملکردي نتوانسته اند رضايت بخش باشند اما فدراسيون فوتبال هرچه که در توان داشته هواي اين دو تيم را نگه داشته است. در اين سالها همواره اين سرخآبي هاي پايتخت و اصفهاني ها بوده اند که بيشترين سود را از تصميمات و آراي فدراسيون فوتبال برده اند.

هرچند برکسي پوشيده نيست که دو تيم استقلال و پرسپوليس جزء تيم هاي پرطرفدار فوتبال ايران محسوب مي شوند که طرفداراني در کشورهاي همسايه مانند افغانستان هم دارند. اما اين نمي تواند توجيه قابل قبولي باشد که تمام تصميمات و اتفاقات فوتبال ايران حول محور اين دو تيم قرار بگيرد.

در فوتبال انگلستان هرچند منچستر و ليورپول دو باشگاه با سابقه اين کشور محسوب مي شوند اما ظهور تيم هايي مانند سيتي و چلسي و تاتنهام به عنوان قدرتهاي جديد در فصول گذشته موجب نشده تا مسئولين فدراسيون اين کشور همچنان بر محور قرار دادن اين دو تيم اصرار ورزند. شرايط در ايتاليا و اسپانيا و يا همين تيم هاي حوزه خليج فارس هم به همين شکل بوده.

هفته گذشته در فدراسيون آزادي شاهد بدترين توهين هاي ممکن از سوي هواداران پرسپوليس بوديم، توهين هايي که متاسفانه در شبکه هاي اجتماعي تشديد هم شد ولي فدراسيون تنها به محروميت يک جلسه اي پرسپوليس از همراهي هوادارانشان بسنده کرد.

بدون ترديد نقش حواشي به وجود آمده از ديدار مقابل پرسپوليس را در نتيجه نگرفتن تراکتوري ها و عدم تمرکز بازيکنان در زمين نبايد ناديده گرفت. شاگران يحيي ناخاسته وارد حاشيه اي شده اند که بي توجهي چند سال گذشته فدراسيون، اصلي ترين مسبب آن است.

فوتبال ايران در اين سالها اسير حواشي و کري خواني دو باشگاه پرطرفدار پايتخت نشين شده است و همين موضوع بر پيشرفت فوتبال کشور به عنوان پرخرج ترين و صد البته پرفساد ترين ورزش کشور سايه افکنده است. موضوعي که ورود و برخورد بدون تعارفي از سوي نهادهاي نظارتي را مي طلبد.

انتهاي پيام/ 601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر