آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200930
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري در سفر به شهر نقنه:
مسئولان نبايد از مطالبات به حق مردم غافل شوند
تاریخ انتشار : 1396/10/14 11:04:12
نمایش : 243
نماينده ولي فقيه در چهارمحال و بختياري با تاکيد بر اين که مسئولان نبايد از مطالبات به حق مردم غافل شوند گفت: حرف مردم، انقلاب، امام و رهبري اين است که عدالت در جامعه حاکم شود و اگر امکاناتي در کشور وجود دارد عادلانه در همه نقاط توزيع شود.
به گزارش سامان ما به نقل از  جهانبين نيوز؛ حجت الاسلام محمدعلي نکونام نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه شهرکرد به منظور افتتاح و کلنگ‌زني چند مجموعه مهم فرهنگي مذهبي در شهرستان بروجن به شهر نقنه سفر کردند.

افتتاح ساختمان دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي نقنه در بدو ورود به شهر 

نماينده ولي‌فقيه در استان در آئين بهره‌برداري از اين مجموعه فرهنگي، اختصاص يک ساختمان ويژه دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي در شهر نقنه را يک اقدام بي نظير خواند و گفت: در کل استان و حتي شايد در کشور شهري را دانشته باشيم که براي دبيرخانه شوراي فرهنگ عمومي يک ساختمان با اين امکانات و ظرفيت‌ها را اختصاص داده باشند که اين اقدام براي شهر کوچکي همچون نقنه بسيار قابل توجه و تحسين برانگيز است.

امام جمعه شهرکرد در ادامه با تاکيد بر اين که امروز بايد نسل جوان را دريابيم تصريح کرد: متأسفانه امروز گاهي مسئولان و به ويژه متوليان امر فرهنگي و خانواده از نسل جوان غافل مي شوند که اين مسئله ضايعات بسيار سنگيني را براي کشور به دنبال دارد.

حجت الاسلام و المسلمين نکونام با اشاره به حوادث و قضاياي اخير که در کشور مشاهده شد گفت: کاري به پشت صحنه‌ها و سازماندهي و تشکيلات عميقي که دشمن براي ضربه زدن به نظام و مخدوش کردن امنيت نظامي اسلامي در اين قضاياي اخير به کار گرفت نداريم که اين‌ها براي مردم شناخته شده هستند و قطعا صف مردم و مطالبات به حقي که از مسئولان دارند از آن ها جداست اما در عين حال مشاهده مي‌شود که در بين اين اغتشاش‌گران جواناني که اصلا انتظار حضور آنان در اين جمع ها نيست حضور دارند که اين ها ناشي از عدم مراقبت درست خانواده‌ها و بها ندادن متوليان فرهنگي به اين جوانان است .

نماينده ولي فقيه در استان تاکيد کرد: اگر خانواده‌ها يک مقدار بيشتر از جوانان و فرزندان خود مراقبت کنند و متوليان فرهنگي به جوانان بيشتر بها دهند و روي فکر و فرهنگ آن‌ها کار کنند قطعا اين سرمايه‌ها اين گونه ابزار دست دشمن قرار نمي‌گيرند لذا مسائل فرهنگي را همه بايد خيلي جدي بگيريم و بر روي آن کار کنيم.

امام جمعه شهرکرد در پايان تصريح کرد: بيشترين تمرکز فعاليت‌هاي فرهنگي متوليان و دستگاه هاي فرهنگي بايد بر روي نسل جوان و بها دادن به آن‌ها و نشاندن بر کرسي ايمان و دين و تزريق فکر و فرهنگ سالم به آنان باشد. بازديد از مسجد درحال ساخت اميرالمؤمنين (ع) نقنه سپس کلنگ مسجد امام کاظم (عليه‌السلام) شهر نقنه در زميني به مساحد ۵۰۰ متر مربع بر زمين زده شد.

در ادامه کلنگ ساخت سالن ورزشي نهم دي به نام شهيد مدافع حرم حجت الاسلام قلي زاده در زميني به هزار و ۵۰۰ متر مربع بر زمين زده شد.

رونمايي از سازه‌ي المان و نورپردازي مقبره شهداي گمنام شهر نقنه

نکونام در آئين بهره‌برداري از سازه‌ي اِلمان شهداي گمنام نقنه گفت: شهر نقنه به لطف الهي يک شهر سراسر تلاش و فعاليت در راستاي ترويج فرهنگ و ارزش هاي اسلامي است.

امام جمعه شهرکرد خاطرنشان کرد: همه اين‌ فعاليت‌ها و اقداماتي که امروز شاهد بوديم همه حاکي از يک شهر پر از تلاش و پر از فعاليت است و قطعا آينده بسيار درخشاني را به فضل الهي براي اين شهر مشاهده مي‌کنيم.

در ادامه اين سفر حجت الاسلام و المسلمين نکونام باحضور در جمع مردم شهر نقنه ضمن اقامه نماز مغرب و عشاء در سخناني حاکم شدن عدالت در کشور را يکي از مطالبات مستمر رهبر انقلاب از مسئولان بيان کرد و گفت: اگر عدالت در کشور به معناي واقعي حاکم شود بسياري از مشکلات کشور حل خواهد شد.

امام جمعه شهرکرد با اشاره به حوادث و قضاياي چند روز گذشته در کشور گفت: متاسفانه دشمن در اين قضايا از مطالبات درست و به حق مردم سوءاستفاده کرد و يک تعدادي انسان‌هاي رذل موج سواري کرد و نگذاشت يک مطالبه درست از سوي مردم مطرح شود و مطالبه درست مردم را منحرف کردند.

نماينده ولي فقيه در استان عدم وجود عدالت در جامعه را عامل اصلي بروز نارضايتي در مردم دانست و گفت: اگر همين عدالت که رهبر معظم انقلاب بارها بر روي آن تاکيدکردند در همه جاي حاکم مي‌شد کسي مي توانست برود در شهرهاي دور دست افراد را تحريک کند و آن ها را به خيابان‌ها بکشد؟

امام جمعه شهرکرد با بيان اين که وقتي عدالت در جامعه وجود نداشته باشد دنباله اش تحريک است تاکيدکرد: وقتي عدالت در جامعه نباشد جوانان که جاي خود دارند مومنين و پيرمردهاي ما نيز تحريک مي‌شوند.

نکونام خاطرنشان کرد: وقتي مردم مشاهده کنند در کشور ناعدالتي و بي‌عدالتي صورت مي گيرد و حقوق ضايع مي شود و يک عده حقوق‌هاي نجومي مي‌گيرند و بيت المال غارت مي‌شود و انواع فسادها را در جامعه مرتکب مي شوند و به سخنان رهبري گوش نمي کنند، قطعا تحريک مي شوند.

نماينده ولي فقيه در استان با انتقاد از عدم توجه مسئولان به فرمان اقتصاد مقاومتي رهبر انقلاب تصريح کرد: رهبر معظم انقلاب اين همه بر روي مسئله اقتصاد مقاومتي تاکيد مي کنند و مي گويند که اقتصاد کشور را از درون آباد کنيد و بگذاريد کشور رونق پيدا کند اما مسئولان عمل نمي کنند، طبيعي است که مردم و جوانان ما تحريک مي‌شوند و مطالبات به حق خود را بيان مي کنند.

نکونام تاکيد کرد: اين بدعمل کردن برخي‌ها در داخل و موج سواري آمريکايي ها و اسرائيلي‌ها در اين قضاياي اخير که مهره‌هاي اصلي خودشان را به کار گرفتند و در کنار آن تعدادي از جوان ناآگاه ما را فريب دادند و آرامش و امنيت کشور را برهم زدند قطعا مطلوب نظام و مردم نيست و بايد به کمک شما مردم هر چه زودتر ريشه اين اراذل کنده و جمع شوند چراکه در نهايت خود مردم هستند که بايد ريشه اين اراذل را بِکنند و اجازه ندهند که اين‌ها ميدان داري کنند و آب به آسياب دشمن بريزند.

امام جمعه شهرکرد با تاکيد بر اين که مسئولان نبايد از مطالبات به حق مردم غافل شوند خاطرنشان کرد: حرف مردم، انقلاب، امام و رهبري اين است که عدالت در جامعه حاکم شود و اگر امکاناتي در کشور وجود دارد عادلانه در همه نقاط توزيع شود و شرايط در روستاها و شهرهاي دور دست با روستاها و شهرهاي نزديک تفاوتي نداشته باشد که بايد همه مسئولان بايد براي تحقق اين خواسته به حق مردم تلاش کنند.

انتهاي پيام/601س
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر