آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200881
عابديني :
بوي فوتبال «اصفهاني» است/ چرا راي‌گيري مجمع تجديد نشد؟
تاریخ انتشار : 1396/10/03 14:19:15
نمایش : 226
رئيس پيشين فدراسيون فوتبال با بيان اينکه برگزاري انتخابات هيات رئيسه شبهه زيادي داشت، گفت: با حضور اسلاميان در فدراسيون، بوي فوتبال ما اصفهاني است.
به گزارش سامان ما ، امير عابديني در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره برگزاري مجمع فدراسيون فوتبال و حواشي اين مجمع بعد از انتخاب محمود اسلاميان به عنوان عضو هيات رئيسه، گفت: اين که علامات سئوال زيادي جلوي مجمعي که مهدي تاج رئيس آن بود وجود دارد، خوب نيست. بايد شبهات در مجمع از بين مي رفت. قبل از برگزاري مجمع اعلام نگراني کرده بودم که ممکن است اين جلسه با تشکيک برگزار و محمود اسلاميان در رقابت با شهاب عزيزي خادم انتخاب شود.

چرا اصرار به حضور اسلاميان در فوتبال است؟
وي افزود: اسلاميان به درد خيلي از مديريت ها مي خورد و و اينکه چرا اصرار بر اين است که به مديريت فوتبال وارد شود، معنا و مفهوم خاص خودش را دارد. يا مسئولان فدراسيون به دنبال يک آينده خاص هستند و يا مي خواهند يک جريان خاص داشته باشند.

معترض به عزيزي خادم گرداننده مجمع شد
رئيس پيشين فدراسيون فوتبال شبهات اين انتخابات را برشمرد و تصريح کرد: اسلاميان در انتخابات قبلي فدراسيون فوتبال راي نياورد ولي بعد از آن با حکم سرپرستي به هيات رئيسه آمد. سپس در جلسه اي در جزيره کيش حاضر شد و به نفع ايشان هم سخنراني هايي صورت گرفت. در مجمع هم علي کفاشيان که هميشه به عزيزي خادم اعتراض داشته، گرداننده انتخابات شد. نوع شمارش و انتخاب ناظران هم که جاي خودش را دارد.

بوي فوتبال ما اصفهاني است
عابديني ادامه داد: تمام اين مسائل نگران کننده است. اين فوتبال بوي «اصفهاني» مي دهد. بعضي ها حتي معتقدند عزيزي خادم در انتخابات ۳۶ راي آورده است که اگر اين درست باشد، قطعا اسلاميان عضو هيات رئيسه نمي شد.

چرا مجمع تجديد نشد؟
وي خاطرنشان کرد: آيا بهتر نبود انتخابات شفافتر و بهتر برگزار مي شد؟ در مجامع قبل هر موقع اعتراضي بود، بلافاصله همانجا رسيدگي و آرا تجديد مي شد. چه اشکالي داشت هفته گذشته هم آراي مجمع تجديد مي شد و آنرا پاي تخته مي نوشتند؟

همه چيز از صحبتهاي تاج شروع شد
عابديني افزود: همه چيز از يکي از سخنراني هاي مهدي تاج شروع شد. او در جزيره کيش گفته بود به کساني که بخواهند فوتبال را به هم بريزند، اجازه نمي دهيم وارد فدراسيون شوند. او بدون اينکه از کسي اسم ببرد، غير مستقيم مجمع را در جريان ميل و خواسته شخصي اش قرار داد.

انتخابات از پيش تعيين شده بود؟
عضو پيشين مجمع فدراسيون فوتبال با بيان اينکه شک و شبهات پيرامون مجمع زياد است، گفت: از يکي از دوستانم سئوال کردم چرا براي عضويت در هيات رئيسه ثبت نام نکردي. او گفت که از فدراسيون اعلام کرده اند نام نويسي نکند چون اسلاميان راي مي آورد. اين مسائل نگران کننده است و نشان مي دهد انتخابات از پيش تعيين شده است.

احتمال ورود نهادهاي نظارتي
عابديني همچنين از احتمال ورود نهادهاي نظارتي به اين ماجرا خبر داد و تاکيد کرد: اگر خود فدراسيون راي گيري را تجديد کند مشکلي پيش نمي آيد ولي ممکن است گزارش اين مجمع به کميسيون اصل نود و ديوان عدالت برود. بهتر است خود فوتبالي ها آنرا حل و فصل کنند. توصيه بنده به عنوان شخصي که سابقه بيشتري در فوتبال دارم و سن و سالم از رئيس فدراسيون فوتبال بيشتر است، اين است که مجمع تجديد شود.

انتخاب رئيس بعدي فدراسيون به دولت بعد بستگي دارد
«گفته مي شود اسلاميان با اين هدف عضو هيات رئيسه شده است که براي رياست فدراسيون برنامه دارد.» عابديني در واکنش به اين موضوع گفت: ممکن است تا انتخابات بعدي فدراسيون، اتفاقات زيادي رخ بدهد. انتخاب رئيس بعدي فدراسيون به عوامل مختلفي از جمله وزير ورزش، دولت و رئيس بعدي دولت بستگي دارد. بدون شک در معادلات سياسي، رئيس فدراسيون نقش دارد.

انتخاب هيات رئيسه فعلي اشتباه بود
رئيس پيشين فدراسيون فوتبال درباره پيش بيني اش از آينده فدراسيون فوتبال، خاطرنشان کرد: رُک و پوست کنده بگويم ما در يکي از انتخابات قبلي مجمع فدراسيون، اشتباهي را مرتکب شديم و آن هم انتخاب هيات رئيسه فعلي بود. در آن مجمع، احساسي برخورد شد. الان يکسري ها در جايگاهي هستند که شان هيات رئيسه را ندارند.

بايد در اساسنامه تغييراتي صورت بگيرد
عابديني ادامه داد: بايد در اساسنامه فدراسيون فوتبال و ويژگي افرادي که قصد دارند در راس فوتبال حضور داشته باشند، تغييراتي صورت بگيرد. مگر مي شود يکسري به زبان بين المللي فوتبال آشنايي نداشته باشند ولي در پستهايي باشند که نياز به اين زبان دارد. بعضي ها فکر مي کنند بايد از يک تشکيلات خاص وارد فوتبال شد در حالي که چنين چيزي درست نيست. اين مسئله، فوتبال را با چالش روبرو مي کند.

کي روش مثل استانکو بازيکنان را مي خواهد
وي در بخش ديگري از اين مصاحبه درباره تيم ملي و کارلوس کي روش هم صحبت کرد. عابديني در خصوص درخواست کي روش براي در اختيار گرفتن يک تا دو روزه بازيکنان ملي پوش بعد از بازي هاي ليگ، گفت: اين ايده کي روش درست است. ما زمان استانکو هم در تيم ملي همين کار را کرديم چون فرصت زيادي براي تيم ملي نبود. حتي زماني که ايويچ هم سرمربي تيم ملي شد، بازيکنان را در هفته جمع مي کرد. حرف کي روش منطقي است. او در اين دو روز نمي خواهد فشاري به بازيکنان بياورد. فقط مي خواهد کار تاکتيکي انجام بدهد.

برانکو نظرش را داده است
رئيس پيشين فدراسيون فوتبال در پايان درباره آغاز دوباره درگيري رسانه اي برانکو ايوانکوويچ با کي روش، اظهار کرد: برانکو هم نظرش را داده است. نمي توان گفت کدام مربي از نظر علمي برتر هستند. بار پاسخگويي درباره تيم ملي بر دوش کي روش است. فدراسيون فوتبال هم تاکنون به وظيفه خود عمل کرده است.

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر