آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200858
جام باشگاه‌هاي جهان مجالي براي خودنمايي فرنگي‌کاران جوان بود
تاریخ انتشار : 1396/09/25 13:04:05
نمایش : 369
پيکارهاي کشتي فرنگي جام باشگاه‌هاي جهان بهترين فرصت براي برخي مدعيان جوان و کم تجربه بود تا برابر فرنگي‌کاران نامدار داخلي و خارجي صف آرايي کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابتهاي کشتي فرنگي جام باشگاه ها جهان شب گذشته با قهرماني تيم بيمه رازي در شهر اصفهان به پايان رسيد. مسابقاتي که با حضور ۱۰ تيم باشگاهي خارجي از کشورهاي روسيه، ترکيه، ارمنستان، گرجستان، اوکراين، مجارستان، قرقيزستان، روماني، يونان و تاجيکستان و سه تيم ايراني سيناصنعت ايذه، بيمه رازي اصفهان و شهداي مدافع حرم قم) در قالب چهار گروه پيگيري شد.

حسين ملاقاسمي، عضو شوراي فني تيم هاي ملي کشتي فرنگي که با حضور در سالن مسابقات از نزديک شاهد پيکار مدعيان بود در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: سواي تمامي بحث هاي فني و کميت و کيفيت تيم هاي حاضر در اين رقابتها بايد به يک نکته بسيار مهم در برگزاري اين قبيل مسابقات در ايران اشاره کرد که آن هم فراهم شدن فرصتي براي شاخ به شاخ شدن جوانان فرنگي کار با بزرگان داخلي و خارجي است.

وي افزود: فرنگي کاران جوان و کم تجربه ما در اين دوره از رقابتها توانستند، مجالي براي عرض اندام و جدال با رقباي باتجربه پيدا کنند که مطمئنا اين ميدان بين المللي توانست بهترين فرصت را در اختيار آنها بگذارد. البته در اين بين بايد به سرشاخ شدن فرنگي کاران عنوان دار ايراني با برخي قهرمانان جهان و المپيک از کشورهاي ديگر اشاره کرد که اين موضوع هم در نهايت به سود کشتي ايران است.

پيشکسوت کشتي کشورمان در خصوص حضور اسپانسرهاي مالي نيز گفت: به جرات مي توان گفت تا زماني که چنين رويدادهاي بزرگ و مهمي در عرصه کشتي برگزار نشود، هيچ اسپانسري به راحتي براي ورود به اين رشته ترغيب نخواهد شد. خوشبختانه مدتهاست کشتي ايران با توجه به ميزباني رويدادهاي بين المللي توانسته گام مثبت در اين رابطه بردارد و زمينه حضور اسپانسرهاي مالي را فراهم آورد.

ملاقاسمي در پايان گفت: در ورزش حرفه اي روز جهان نمي توان بدون هزينه کردن پيشرفت کرد و با توجه به وضعيت و شرايط محدود مالي فدراسيون هاي ورزشي ما، بهترين راه، ترغيب اسپانسرهاي مالي براي ورود به ورزش هاي مدال آور و افتخارآفرين مثل کشتي است.

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر