آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200839
گزارشي از تغييرات نيمکت‌ها در ۱۵ هفته؛
حضور ۱+۲۳ سرمربي روي نيمکت ۱۶ تيم ليگ برتري در نيم فصل!
تاریخ انتشار : 1396/09/20 11:20:51
نمایش : 395
نيم فصل اول رقابت‌هاي ليگ برتر در حالي به پايان رسيد که ۵ تيم از ۱۶ تيم حاضر در اين مسابقات در طول نيم فصل دست به تغيير سرمربي خود زدند.

به گزارش سامان ما به نقل از خبرنگار مهر، نيم فصل اول از هفدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر (بدون احتساب بازي پرسپوليس - صنعت نفت) به پايان رسيد و در اين مسابقات تيم فوتبال پرسپوليس توانست با اختلاف از ديگر تيم‌ها پيشي گرفته تا عنوان تشريفاتي قهرمان نيم فصل را به خود اختصاص بدهد.

با احتساب برکناري علي نظرمحمدي از سرمربيگري تيم سپيدرود و انتخاب سرمربي برزيلي براي اين تيم تا امروز ۲۳ بعلاوه يک نفر بعنوان سرمربي ۱۶ تيم ليگ برتري فعاليت کرده اند.

در اين مسابقات تيم هاي اول تا هفتم جدول - که شامل پرسپوليس، پارس جنوبي، فولاد، پيکان، پديده، سايپا و صنعت نفت بودند - بعلاوه تيم هاي ذوب آهن، تراکتورسازي، سپاهان و استقلال خوزستان در نيم فصل اول دست به تغيير سرمربي خود نزدند. سپيدرود هم که تا پايان نيم فصل تغييري روي نيمکت نداشت، در تعطيلات نيم فصل يک برزيلي را جايگزين علي نظرمحمدي کرد. 

استقلال تهران، گسترش تبريز، نفت تهران و سياه جامگان ۴ تيمي بودند که در جريان مسابقات نيم فصل نخست مربيان خود را تغيير دادند. از اين ۴ تيم دو تيم استقلال و گسترش يکبار، سياه جامگان ۲ بار و نفت تهران چند بار دست به تغيير سرمربي زدند. همانطور که اشاره کرديم سپيدرود نيز تيمي بود که بعد از اتمام نيم فصل مربي اش را تغيير داد.

تغييرات در تيم سياه جامگان تاحدودي تغييرات سنتي فوتبال مشهد بود. به اين ترتيب که اين تيم فصل را با اکبر ميثاقيان شروع کرد و ميثاقيان در ميانه راه جاي خود را به عليرضا مرزبان داد. مرزبان نيز بعد از چند هفته، جاي خود را به رضا عنايتي داد تا عنايتي اولين تجربه سرمربيگري خود را در اين تيم مشهدي داشته باشد.

شرايط براي دو تيم استقلال و گسترش تا حدودي برعکس هم بود. به اين ترتيب که گسترشي‌ها يک مربي ايراني را جانشين يک خارجي کردند و در استقلال يک مربي خارجي جاي يک مربي ايراني را گرفت. تغييرات در اين تيم جواب داد و مربيان جديد توانستند نتايج بهتري گرفته و جايگاه تيمشان را ارتقا دهند. اما دو تيم سياه جامگان و نفت که تغييرات بيشتري داشتند سيرشان نزولي بود و در پايان نيم فصل رده‌هاي چهاردهم و شانزدهم را به دست آوردند.

در بين تيم هايي که سرمربي خود را تغيير دادند استقلال با ايستادن در رده هشتم بهترين جايگاه را دارد و سياه جامگان که در انتهاي جدول قرار دارد ضعيف ترين عملکرد را داشته است. ضعيف ترين جايگاه در بين تيم‌هايي که دست به تغيير مربي نزده‌اند به تيم سپيدرود مي‌رسد که در رده پانزدهم جدول قرار دارد.

استقلال با قرار گرفتن در رده هشتم جدول تنها تيم تغييراتي است که در نيمه بالاي جدول قرار دارد و سه تيم ديگر در نيمه دوم جدول قرار گرفته‌اند.

استقلال تنها تيمي است که حضور دو سرمربي و يک سرمربي موقت را روي نيمکتش در نيم فصل نخست تجربه کرد. آبي پوشان تا هفته هفتم با عليرضا منصوريان در ليگ حضور داشتند، هفته هشتم با يک سرمربي موقت به اسم ميک مک درموت و از هفته نهم تاکنون هم با وينفرد شفر در ليگ حضور دارند. مک درموت در همان يک هفته‌اي که نقش سرمربي از نوع موقتي‌اش را ايفا کرد به دليل محروميت قادر به نشستن روي نيمکت نبود و به ناچار از روي سکوها هدايت تيمش را بر عهده گرفت که استقلال در آن بازي برنده از زمين خارج شد.

برانکو ايوانکوويچ، مهدي تارتار، سيروس پورموسوي، مجيد جلالي، رضا مهاجري، علي دايي، فراز کمالوند، عليرضا منصويان، لوکا بوناچيچ، امير قلعه نويي، يحيي گل‌محمدي، زلاتکو کرانچار، عبدالله ويسي، علي کريمي، علي نظرمحمدي و اکبر ميثاقيان ۱۶ نفري بودند که بعنوان سرمربي ليگ برتر را استارت زدند و در ميانه راه وينفرد شفر، فيروز کريمي، حميد درخشان، عليرضا مرزبان و رضا عنايتي به اين نفرات اضافه شدند. از نيم فصل دوم سيلمار برزيلي نيز به جاي نظرمحمدي به اين جمع اضافه خواهد شد.

به اين ترتيب ۲۲ نفر بعنوان سرمربي و يک نفر بعنوان سرمربي موقت در نيم فصل اول مسئوليت هدايت ۱۶ تيم را بر عهده داشتند و با اضافه شدن سيلمار برزيلي سرمربيان دائم تيم هاي ليگ برتري به عدد ۲۳ رسيدند. 

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر