آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200805
روزنامه الشرق الاوسط:
بازي تيم‌هاي ايراني و عربستاني در زمين بي طرف برگزار مي‌شود!
تاریخ انتشار : 1396/09/08 11:52:42
نمایش : 244
يک روزنامه پرنفوذ سعودي اعلام کرد که بازي تيم‌هاي ايراني و عربستاني در زمين بي طرف برگزار مي‌شود. اين روزنامه همچنين از حضور کفاشيان در جلسه روز گذشته اظهار تعجب کرده است!

به گزارش سامان ما به نقل از خبرنگار مهر، بحث ميزباني تيم هاي ايراني و عربستاني از همديگر در ليگ قهرمانان آسيا موضوعي است که حتي صدور بيانيه کنفدراسيون فوتبال آسيا ابهام آنرا برطرف نکرد و رسانه هاي ايراني و عربستاني هرکدام تفسير خاص خودشان را از آن داشتند.

باوجود اينکه علي کفاشيان نايب رئيس فدراسيون فوتبال ايران و عضو کميته اجرايي کنفدراسيون فوتبال آسيا روز گذشته اعلام کرد تيم هاي ايراني و عربستاني در خاک خودشان از همديگر ميزباني مي کنند اما روزنامه پرنفوذ الشرق الاوسط در گزارشي اعلام کرد که لغو بازي در زمين بي طرف شامل تيم هاي ايراني و عربستاني نمي شود.

اين روزنامه که معمولا گزارش‌هايي از پشت پرده اتفاقات اينچنيني منتشر مي‌کند، به نقل از يک منبع آگاه در AFC نوشت: «جلسه هيات رئيسه کنفدراسيون فوتبال آسيا بر حفظ فرمت قبلي اين مسابقات و برگزاري آن به صورت رفت و برگشت و رد برگزاري مسابقات در زمين بي طرف تاکيد کرد با اين حال يک منبع آگاه گفت که رد بازي در زمين بي طرف شامل ديدار تيم هاي ايراني و عربستاني نمي شود. قرار است يک هيات متشکل از نمايندگان AFC براي حل مشکل مسابقات تيم هاي عربستاني و اماراتي با تيم هاي قطري تشکيل شود.»

در ادامه اين گزارش به برگزاري جلسه با حضور روساي فدراسيون امارات، عربستان قطر و ايران اشاره شده و اين روزنامه عربستاني از حضور علي کفاشيان در اين جلسه اظهار تعجب کرده است: «جلسه اي با حضور شيخ سلمان رئيس AFC، احمد عيد رئيس فدراسيون عربستان، محمد الرميثي رئيس فدراسيون امارات و سعود المهندي رئيس فدراسيون قطر تشکيل شد تا درباره مسئله بازي در زمين بي طرف تصميم گيري شود ولي عجيب اينجا بود که AFC عضو ايراني را در اين جلسه نگه داشت.»

چند ماه پيش چهار کشور عربي از جمله امارات و قطر روابط خود را با قطر به دلايل سياسي قطع کردند و براي همين به دنبال برگزاري مسابقات ليگ قهرمانان با تيم هاي قطري در کشور بي طرف بودند.

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر