آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200776
برباد رفتن ميلياردها تومان پول مردم به دستور دولت/ ليگ برتر به ليگ جادوگرها تبديل شد!
تاریخ انتشار : 1396/08/16 11:51:56
نمایش : 277
رفتارهاي عجيب و خارج از عرف کي‌روش تا حضور جدي جادوگرها در فوتبال ما، موضوعاتي است که در روايت مشرق از گوشه و کنار ورزش به آنها پرداخته شده است.

به گزارش خبرنگار سامان ما به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ در شرايطي که بار ديگر کارلوس کي‌روش اقدام به اظهار نظر در زمينه‌اي مي‌کند که در حيطه وظايف و اختيارات وي نيست و انفعال فدراسيون فوتبال نيز ادامه دارد، ورزش کشورمان خالي از حواشي و ناديده‌ها نيست. با هم مروري بر برخي از اين رويدادها خواهيم داشت.

* اتفاق عجيب هفته را مي‌توان پرداخت بدهي نجومي دو تيم استقلال و پرسپوليس از سوي دولت دانست که موجب شگفتي همه شد. اينکه يک سوء مديريت چندين ساله زمينه ساز بحران مالي در اين دو تيم پرطرفدار پايتخت شده، ريشه در تصميم‌سازي‌هاي نادرست دولت‌ها داشته که با تصميم اخير مبني بر پرداخت بدهي‌ها از بيت المال، به اوج خود رسيد. به راستي چرا پول مردم بايد اينگونه تلف شده و عاملان اين نابساماني نيز به حال خود رها شوند؟ آيا اين تدبيري شايسته است که ميلياردها تومان از پول مردم صرف ماله کشي در يک سرافکندگي مديريتي شود؟ کاش به جاي اينگونه تصميمات احساسي و پوپوليستي، عاملان اين فاجعه مشخص شده و عقوبت شوند و در ادامه نيز اين دو تيم پرهوادار به مديران شايسته و کاردان سپرده شوند تا يک بار براي هميشه، شاهد حل اين ماجراها باشيم.

* مدتهاست که مشرق به بررسي حضور و فعاليت جادوگرها در فوتبال ايران پرداخته است؛ اما نه تنها شاهد برخورد شايسته‌اي در اين زمينه نيستيم که وضعيت به مرز بغرنجي رسيده است. اکنون مي‌توان ادعا داشت که در بيشتر ديدارها در سطوح مختلف شاهد اقداماتي در اين راستا هستيم. نکته قابل تامل اين است که مربيان به ظاهر علمي و مدعي اخلاق نيز در اين دام افتاده و حتي ترکيب تيم خود را نيز واگذار به اين افراد کرده اند. به نظر مي‌رسد فدراسيون فوتبال و کميته اخلاق بايستي در اين زمينه ورودي آشکار و جدي داشت باشند؛ در غير اينصورت اوضاع به مراتب وخيم‌تر شده و چه بسا به زودي جادوگرها روي نيمکت تيم ها بنشينند!

* عملکرد پرابهام، ضعيف و غيرکارشناسي کميته ملي المپيک در چهار سال اخير، زمينه ساز انتقادات و مخالفت‌هاي گسترده‌اي شده است. اين موضوع در کنار ناتواني ادامه‌دار در جذب کمکهاي مالي در سال اخير باعث شده تا همه از لزوم تغيير گسترده در اين تشکيلات سخن بگويند که انتخابات آن نيز دي ماه سال جاري خواهد بود. در اين بين، انتخابات کميسيون ورزشکاران کميته ملي المپيک جمعه قبل برگزار شد که نتايج آن نشان داد چقدر جامعه ورزش مايل و خواستار تغييرات اساسي است. فهرست ورزشکاراني که توانستند جواز حضور در اين کميسيون را کسب کنند، متشکل از آنهايي است که قائل به اصلاحات در کميته فعلي بوده و جالب است که ورزشکاران با راي بالا آنها را انتخاب کردند. اين نشان مي دهد که بدنه ورزش کشور که ورزشکاران هستند، باور به اين دارند که اين کميته توانمندي نداشته و بايد جاي خود را به گروهي جديد دهند. به اعتقاد کارشناسان، انتخابات کميسيون ورزشکاران آغاز تغييرات گسترده است که تمامي ورزش کشور خواستار آن هستند تا بار ديگر کميته در جايگاه تصميم ساز و کارشناسي خود قرار گيرد.

* اينکه کارلوس کي روش هر از گاهي به فردي يا افرادي حمله کند و تيغ بر چهره کسي بکشد، اتفاقيست طبيعي که در حيطه شخصيت و اوضاع روحي وي قابل بررسي و تامل است؛ اما سوال اين است که فدراسيون فوتبال تا کي به انفعال خود ادامه مي‌دهد؟ قرار است اين رفتار تا کي ادامه يابد و تاج به عنوان مرد اول فوتبال ايران، به نظاره نشيند؟ آيا وقت آن نرسيده اين موضوع يک بار براي هميشه حل شده و اين مربي پرتغالي حيطه وظايف و اختيارات خود را بداند تا با اين رفتارهاي خلاف عرف، آرامش فوتبال کشور را برهم نزند؟ اينها سوالاتي است که ذهن بسياري از دوستداران اين ورزش را به خود مشغول کرده است.


انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر