آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 200336
بي‌آبي در سامان تشنگي در ماه رمضان را دوچندان کرد/ قطعي سه روزه آب در سامان داد مردم را درآورد
تاریخ انتشار : 1396/03/16 13:37:02
نمایش : 581
قطعي آب شرب در شهرستان سامان که تبديل به مشکل و بحران بزرگ در شهر سامان شده است و وضعيت کنوني ناراحتي مردم را در پي دارد و اهالي اين شهر انتظار رسيدگي به مشکل مردم را از مسءولين دارند.
به گزارش خبرنگار سامان ما ، سامان شهر توريستي استان چهارمحال و بختياري هم اکنون با مشکل کم آبي مواجه شده‌است و در تامين آب شرب با مشکل مواجه شده است.

رودخانه زاينده‌رود از کنار اين شهر عبور مي‌کند و اين در حالي است که حق برداشت آب نياز به صدور مجوزها دارد واين در حالي است که هم اکنون مردم شهر با تامين آب شرب مواجه شده‌اند.

سيستم آبرساني شهر نيز فرسوده است و اين مهم نيز مشکل بسيار جدي در خصوص جيره بندي آب ايجاد کرده است.

بعضي از مناطق شهر داري آب هستند و بعضي از مناطق به خصوص شهرک ابوز ، سي دستگاه، خيابان خاقاني , خيابان عمان، خيابان دهقان، بلوار معلم با مشکل جدي کم آب مواجعه هستند.

نارحتي مردم شهر سامان و منطاق عنوان شده به اين دليل است که مردم از اين موضوع نارحت هستند که چرا بايد از سوي دستگاه ها و ارگان هاي مورد نظر اطلاع رساني در رساتاي قطعي آب صورت نگيرد که حداقل مردم براي انجام امور روزانه خود آب ذخيره داشته باشند.


يکي از دلايل عمده کم آب سامان مصرف بيش از حد بعضي از ساکنين از آب و در اين زمينه بايد فرهنگ سازي در بين ساکنين شهر سامان صورت گيرد.

يکي از ساکنين شهرک ابوذر در گفتگو با خبرنگار سامان ما با بيان اينکه سه روز متوالي است که آب شرب در شهرک ابوذر قطع شده است ، اظهار داشت: با توجه بر اينکه از اول تابستان شاهد افت فشار آب شرب در شهرک ابوذر بوديم اما الان سه روز متوالي است که آب شرب در شهرک ابوذر قطع شده است.

خانم ابراهيميان با اشاره بر اينکه فصل گرما آغاز شده است وتمامي کولرهاي منطقه آبي است و نياز مبرم به آب دارد که الان در حال حاضر با قطعي آب و ماه رمضان مردم بعضي از مناطق در مضيقه هستند، تصريح کرد: منطقه شهرک ابوذ ربا توجه بر اينکه در بالا دست شهر سامان واقع شده است با مشکل کم آبي و بي آبي در تابستان مواجعه است.

وي بيان داشت: از مسئولين خواستاريم که به مشکلات رسيدگي کنند و حل مشکلات مردم را در اولويت قرار دهند.

اقاي صيادل پور در گفتگو با خبرنگار سامان ما با بيان اينکه مشکل کم آبي نه تنها امسال بلکه 25 سالي است که من در اين منطقه ساکن هستم اما مشکل کم آبي وجود داشته است، عنوان کرد: با خانواده دو روز پيش در باغات خود بوديم و زماني که به منزل آمديم  آب شرب در منزل نبود و حال يکي از فرزندانم در ساعت ده شب بد شد و در منزل آب شرب براي درست کردن آب قند وجود نداشت و مجبور به آب کردن يخ شديم .

وي با اشاره براينکه مشکل کم آبي به يک بحران بزرگ در اين منطقه تبديل شده است، عنوان کرد: مسئولين بايد اقدام جدي براي اهالي شهر سامان و شهرک ابوذر داشته باشند، مگر شهرک ابوذر جزء اين شهر نيست که رسيدگي به امورات مردم ندارند.
 
يکي از ساکنين سي دستگاه شهرک ابوذر  در گفتگو با خبرنگار سامان ما با بيان اينکه مشکل کم آبي در منطقه سي دستگاه زياد است و در روز شايد دو يا سه ساعت آب شرب وجود داشته باشد، بيان داشت: آب مايه حيات و زندگي است و تا زماني است که آب نباشد زندگي ها مختل مي شود.
 
وي با بيان اينکه ما به عنوان مهاجر از خوزستان به مدت سه تا چهار ماه تابستان در اينجا ساکن هستيم مشکل کم آبي در اين شهر نيز همانند اهواز وجود دارد ، عنوان کرد: براي شهر سامان که رودخانه خروشاني همچون زاينده رود از کنارش عبور مي کند وجود کم آبي و بي آبي براي شهر توريستي بسيار ناگوار است و اين ضرب المثل مصداق اين شهر است آب در کوزه و ما تشنه لبان مي گرديم.

انتهاي پيام /601س
 
 
 
 
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر