آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 199768
عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي خبر داد:
بررسي طرح اصلاح بانکداري در کميته پولي مجلس/ نظر و حکم شوراي فقهي براي بانک مرکزي لازم الاجراست
تاریخ انتشار : 1395/10/23 12:57:42
نمایش : 498
عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: طرحي در مجلس مطرح است که اصلاحاتي در خصوص نقش آفريني شوراي فقهي را بيان مي کند که شوراي فقهي فقط ناظر نيست بلکه نظر و حکم آن براي بانک مرکزي نافذ و لازم الاجراست.
 به گزارش سامان ما به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ حجت الاسلام والمسلمين سيد ناصر موسوي لارگاني در خصوص لايحه اصلاح نظام بانکداري با بيان اينکه دولت ها همواره وعده اين لايحه را دادند اما عملي نکردند، گفت: در دولت اصلاحات نمايندگان پيگير آوردن لايحه اصلاح نظام بانکداري از دولت بودند؛ در دولت قبل هم از دکتر حسيني، وزير اقتصاد، در رابطه با اين لايحه سوال کرديم که قول داد تا سه ماه بعد لايحه را بياورد اما دولت تمام شد و لايحه اي نيامد.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينکه در اين دولت آقاي طيب نيا نيز در اين زمينه فرصت خواستند، عنوان کرد: تااينکه خود مجلس ورود کرد و نمايندگان با همکاري مرکز تحقيقات مجلس شوراي اسلامي در قم و همچنين مرکز پژوهش هاي مجلس اين طرح را آماده کردند و حدود سه ماه پيش در کميسيون اقتصادي اين طرح مطرح شد.

وي اظهار داشت: کليات اين طرح رأي آورد و شروع به بررسي جزييات کردند که باز دولت فرصت يک ماهه اي براي آوردن لايحه خواست اما با گذشت دوماه باز لايحه را نياوردند.

حجت الاسلام موسوي لارگاني ادامه داد: مجددا مجلس ورود و ماده يک را بررسي کرد و ساير مواد را به کميته پولي مالي داد تا بررسي کرده و به صحن کميسيون بياورد؛ الان هم اين طرح در کميته پولي مالي کميسيون اقتصادي در حال بررسي است.

اين نماينده مجلس بااشاره به موضوع ربوي بودن سيستم بانکداري بيان کرد: مراجع عاليقدر ايرادات و اشکالاتي به مبحث جريمه ديرکرد داشته اند اما بانک ها متاسفانه توجهي نکردند.

وي تصريح کرد: طرحي در مجلس مطرح است که اصلاحاتي در خصوص نقش آفريني شوراي فقهي را بيان مي کند که شوراي فقهي فقط ناظر نيست بلکه نظر و حکم آن براي بانک مرکزي نافذ و لازم الاجراست.

عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي خاطرنشان کرد: شوراي فقهي مي تواند تاثيرگذاري جدي بر نظام بانکداري داشته باشد تا مشکلاتي که گريبانگير بانکداري ماست، برطرف شود.

انتهاي پيام/601س

 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر