آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 199761
خاطرات مادر شهيد احمدي روشن از لحظه شهادت مصطفي؛
رازي که فرزند شهيد احمدي روشن به معلمش گفت/ويژگي شهيد هسته اي از زبان امام خامنه اي
تاریخ انتشار : 1395/10/22 13:32:56
نمایش : 394
مادر شهيد احمدي روشن گفت: حضرت آقا خامنه اي گفتند شهيد احمدي روشن داراي دو وجه است هم اينکه عالم و دانشمند بودند و هم اينکه مومن و متعهد و ايشان داراي دو بال مي باشد که در روز قيامت شما را هدايت مي کنند.
 به گزارش سامان ما به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ به نقل از يزدرسا، شهيد مصطفي احمدي روشن در 17 شهريور سال 1358 در روستاي سنگستان استان همدان متولد شد. وي تحصيلات خود را در زادگاه خويش آغاز کرد. دوره تحصيلي راهنمايي را با رتبه عالي از مدرسه خيام همدان فارغ التحصيل شد و به دبيرستان ابن سينا رفت. پس از آن نيز در آزمون سراسري سال 77 شرکت کرد و وارد دانشگاه صنعتي شريف تهران شد و سپس در سال 81 از اين دانشگاه فارغ التحصيل شد.

وي در سال 1380ش و در دوران تحصيل خود در اين دانشگاه در پروژه ساخت غشاهاي پليمري براي جدا سازي گازها که براي اولين بار در کشور انجام مي شد، همکاري داشت. او همچنين داراي چندين مقاله به زبان هاي انگليسي و فارسي بود و در زمان شهادت دانشجوي دکتراي  دانشگاه صنعتي شريف و از نخبگان اين دانشگاه به شمار مي رفت که مسئوليت معاونت بازرگاني سايت هسته اي نطنز را نيز به عهده داشت.

سرانجام اين مرد الهي در 21 دي 1390 پس از خروج از منزل در ساعت ۸:۳۰ صبح توسط يک موتورسيکلت سوار با چسباندن يک بمب مغناطيسي در خيابان گل نبي تهران، ميدان کتابي ترور شد. از شهيد احمدي روشن يک فرزند به نام «علي» به يادگار مانده است.

مادر شهيد احمدي روشن در مصاحبه با خبرنگار يزدرسا، گفت: در همان روزي که پسرم ترور شد قرار بود ساعت 11 با پدرش به ملاقات مصطفي در دفتر کارش در تهران برويم. من بيرون از منزل بودم وقتي پدر مصطفي آمد دنبالم ديدم خيلي به هم ريخته است و حال خوشي هم ندارد هر چقدر از ايشان پرسيدم اتفاقي افتاده است به من جوابي ندادند تا اينکه بعد از چند بار سوال کردن گفت چند نفر مامور آمدند درب منزل و همسر مصطفي تماس گرفته بياييم.

وي ادامه داد: همان موقع زنگ زدم به مصطفي که ببينم جريان چيست، تلفنش زنگ مي خورد ولي کسي جواب نمي داد تا رسيديم خانه همين که از آسانسور آمدم بيرون ديدم يکي از خواهرهاي مصطفي با چشماني قرمز و گريان جلوي در ايستاده و به من گفت مامان ناراحت نباش يکي هم اسم داداش بوده که ترورش کردند آن لحظه فهميدم که پسرم شهيد شده است.

سالاري با بيان اينکه پيکر پسرش را نديد تا زمانيکه براي خاکسپاري به معراج شهدا آوردند، گفت: مصطفي هيچ وقت پيش من حرفي از شهادت نمي زد ولي با اين حال وقتي در کنار همسر و دوستانش بود اشاره اي به شهادت مي کرد.

وي بيان کرد: واقع امر اين است که از 3، 4 ماه پيش خيلي به هم ريخته‌بودم. خودم هم نمي‌دانستم چرا اين طوري شده‌ام. اينکه چند نفر قبل از پسرم ترور شده بودند و چون مي دانستم کارش چه هست خيلي مي ترسيدم و در شرايط بدي به سر مي بردم ولي زماني که مصطفي به تهران مي آمد خيالم راحت مي شد ولي فکر نمي کردم روزي در تهران پسرم را ترور کنند.

مادر شهيد احمدي روشن گفت: پسرم مصطفي بيشتر صحبت مي کرد تا اينکه بخواهد چيزي بنويسد ولي همه سفارش و تاکيدي که داشت اين بود که هميشه از حضرت امام خامنه اي پيروي کنيد و ايشان را تنها نگذاريد.

وي افزود: فرزند شهيد اکنون نه سال دارد و همان هفته هاي اول که ما نمي گذاشتيم در مراسم ها باشد روزي که به مهد کودک رفته بود به معلمش گفته بود مي خواهم يک رازي بگم و آن اين است که باباي من شهيد شده است.

سالاري به زماني که رهبري به منزلشان آمدند اشاره کرد و گفت: حضرت آقا صحبتي که در مورد شهدا کردند و گفتند شهيد شما داراي دو وجه است هم اينکه ايشان عالم و دانشمند بودند و هم اينکه مومن و متعهد و داراي دو بال مي باشد و در روز قيامت که سراسر تاريکي است شما را هدايت مي کند.

وي در پايات تاکيد کرد: بايد مواظب باشيم که اين انقلاب و دستاوردهاي آن، ارزان بدست نيامده و براي هر يک از آنها بهاي سنگيني پرداخت شده که خون جوانان اين سرزمين مي باشد و بايد قدردان آن باشيم.

انتهاي پيام/601س
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر