آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 199738
عضو کميسيون بهداشت مجلس خبر داد؛
تلاش کميسيون براي تامين بودجه اجراي تعرفه هاي پرستاري
تاریخ انتشار : 1395/10/16 09:22:08
نمایش : 476
عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس، از تلاش اين کميسيون براي تامين بودجه اجراي قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري در لايحه بودجه ۹۶ خبر داد.

به گزارش سامان مابه نقل از خبرگزاري مهر به از خانه ملت، حيدرعلي عابدي با بيان اينکه اجراي قانون تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري مطالبه جدي پرستاران است و کميسيون بهداشت و درمان مجلس به صورت جدي آن را دنبال مي کند، تصريح کرد: يکي از اقدامات کميسيون بهداشت، پيگيري اجراي قانون تعرفه‌گذاري خدمات پرستاري است که در همين راستا به دنبال تامين بودجه آن در لايحه بودجه ۹۶ هستيم.

وي افزود: در جلسه مشترکي که با وزير و معاونان وزارت بهداشت داشتيم، پيشنهاد داديم قسمتي از درآمدهاي اختصاصي بيمارستان ها را براي پرداختي به پرستاران در ضابطه قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري اختصاص دهيم.

عابدي با يادآوري پيشنهاد تعدادي از اعضاي کميسيون بهداشت در لايحه برنامه ششم توسعه براي گسترش خدمات پرستاري در جامعه و منزل، افزود: گسترش خدمات پرستاري در جامعه به ويژه در منزل موضوعي است که در لايحه برنامه ششم آن را دنبال مي‌کنيم زيرا تحقق اين امر مي تواند بهبود وضعيت شغلي و بازار پرستاران در بخش خصوصي را به همراه داشته باشد.

عضو کميسيون بهداشت و درمان مجلس با تاکيد بر نگاه جدي کميسيون به رفع مشکلات پرستاران، تصريح کرد: اعضاي کميسيون بهداشت و درمان به پرستاران نگاه مثبتي دارند و انتظار مي رود با تلاش کميسيون براي تامين بودجه اجراي قانون تعرفه گذاري خدمات پرستاري، مشکلات پرستاران رفع شود.

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر