آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 199253
رويدادهاي ورزشي هفته؛
رونمايي از جانشين گودرزي و خبر بد براي پرسپوليسي‌ها/ تساوي خونين!
تاریخ انتشار : 1395/08/06 09:28:36
نمایش : 849
اين هفت روز ورزش در حالي سپري شد که معرفي وزير پيشنهادي ورزش، پيگيري ليگ برتر با اتفاقات خونين و جهاني شدن تيم فوتبال جوانان مهمترين اتفاقات را رقم زدند.

به گزارش سامان ما به نقل از  خبرنگار مهر، ورزش ايران طي اين هفت روز اتفاقات زيادي را در عرصه قهرماني تجربه کرد مانند قهرمان شدن تيم دبل سپک تاکرا در جهان، نايب قهرماني وزنه برداران نوجوان در جهان، قهرماني نمايندگان تيمي و انفرادي ايران در مسابقات دوچرخه سواري مالزي و البته جهاني شدن تيم فوتبال جوانان ايران.

اما مهمترين اتفاقات ورزش آنجا رقم خورد که مسعود سلطاني فر به عنوان گزينه پيشنهادي ورزش و جوانان به مجلس معرفي شد و رقابت هاي ليگ برتر با ديدارهاي هفته نهم و اتفاقات ناخوشايندش پيگيري شد.

مهمترين اتفاقات و رويدادهاي اين هفت روز ورزش عبارتند از:

تيم دبل سپک تاکرا قهرمان جهان شد
تيم ملي سپک تاکراي مردان کشورمان با برتري برابرکامبوج قهرمان سيد يک جهاني شد. ملي پوشان کشورمان در اين ديدار که جمعه گذشته برگزار شد کامبوج را ۲ بر صفر شکست داد و به عنوان قهرماني دست يافت.تيم ايران در نيمه نهايي المان را شکست داده بود.

تهران قهرمان مسابقات جودو شد
جمعه گذشته و پس از دو روز رقابت ميان ۲۱۰ جودوکار شرکت کننده در مسابقات جودو قهرماني کشور، تيم تهران با کسب ۶ مدال طلا، نقره و برنز به عنوان قهرماني دست يافت. لرستان با يک طلا و ۲ نقره نايب قهرمان شد و خراسان رضوي نيز با يک طلا و ۲ برنز در جايگاه سوم ايستاد. اين رقابت ها در شيراز جريان داشت.

قهرماني پيشگامان و گودرزي قهرمان در تور دوچرخه‌سواري جالاجاي مالزي
تور دوچرخه‌سواري جالاجاي مالزي بعد از  پنج مرحله رقابت ميان شرکت کنندگان در مسافت بيش از ۸۰۰ کيلومتر شنبه گذشته به پايان رسيد. در پايان اين مسابقات تيم پيشگامان کوير يزد قهرمان شد. در رده‌بندي انفرادي مجموع پنج مرحله نيز آروين معظمي گودرزي، امير کلاهدوز و رضا حسيني از تيم پيشگامان به ترتيب اول تا سوم شدند.

تغيير زمان مسابقات شطرنج قهرماني زنان جهان در ايران
طي نشستي که در اولين روزهاي اين هفت روز ورزش ميان مهرداد پهلوان زاده، رئيس فدراسيون شطرنج و قائم مقام رئيس فيده در آتن يونان برگزار شد، مصوب شد که مسابقات شطرنج قهرماني زنان جهان با چهار روز تاخير نسبت به زمان مقرر اوليه در تهران آغاز شود. پيش از اين ۱۸ بهمن ماه تا ۱۱ اسفندماه زمان اعلام شده براي مسابقات شطرنج قهرماني زنان جهان در سال ۲۰۱۷ ميلادي بود اما بنا بر تصميم گيري جديد صورت گرفته اين رقابت ها از ۲۲ بهمن ماه در تهران آغاز شده و ۱۵ اسفندماه هم به پايان مي رسد.

تساوي خونين در ليگ برتر
نهمين هفته از شانزدهمين دوره رقابت هاي فوتبال ليگ برتر روزهاي پنجشنبه و جمعه با برگزار هشت ديدار به پايان رسيد که تغييري در صدر جدول رخ داد اما برخي تيم ها جايگاهشان را در ميانه هاي جدول تغيير دادند. در يکي از مهمترين ديدارهاي هفته نهم که جدال قهرمان و نايب قهرمان فصل گذشته بود تيم هاي استقلال خوزستان و پرسپوليس در شرايطي به تساوي يک بر يک دست پيدا کردند که زشت ترين و ناشايست ترين اتفاقات در پايان اين ديدار و روي سکوها رخ داد و بيش از ۳۰ نفر مصدوم و مجروح شدند.

در ساير ديدارهاي اين هفته از مسابقات نفت در تهران ۲ بر يک ذوب آهن اصفهان را شکست داد. سپاهان هم با همين نتيجه مقابل سياه جامگان به برتري دست يافت.ديدار تيم هاي تراکتورسازي با فولاد خوزستان و پديده مشهد با پيکان با تساوي به پايان رسيد اما به ترتيب با نتايج ۲ بر ۲ و بدون گل. در اين هفته از رقابت ها صباي قم نيز در ديدار خانگي مقابل گسترش فولاد تبريز با تساوي بدون گل متوقف شد. استقلال تهران با ۲ گل سايپا را شکست داد و در پرگل ترين ديدار هفته نيز صنعت نفت آبادان ۳ بر صفر ماشين سازي تبريز را با شکست مواجه کرد.

بيمه رازي قهرمان ليگ کشتي آزاد و فرنگي شد
مرحله دوم رقابت هاي ليگ کشتي آزاد و فرنگي باشگاه‌هاي کشور پس از دو روز رقابت ميان شرکت کنندگان شنبه گذشته در خانه کشتي تهران و با قهرماني تيم بيمه رازي در هر دو بخش کشتي آزاد و فرنگي به پايان رسيد. در اين رقابت ها و در کشتي فرنگي سينا صنعت ايذه و مدافعين حرم انديمشک در رده دوم و سوم قرار گرفتند. در کشتي آزاد نيز دو تيم ستارگان ساري و رعد پدافند تهران بعد از بيمه رازي دوم و سوم شدند.

سلطاني فر وزير پيشنهادي ورزش شد
دکتر حسن روحاني يکشنبه گذشته طي نامه اي به مجلس مسعود سلطاني را به عنوان گزينه پينشهادي براي ورزش و جوانان معرفي کرد. سلطاني فر سه سال پيش و در آغاز دولت تدبير واميد نيز به عنوان گزينه پيشنهادي وزير ورزش به مجلس معرفي شد اما نتوانست صاحب راي اعتماد شود. وي طي سه سال گذشته رياست سازمان ميراث فرهنگي را بر عهده داشت.

تيم فوتبال جوانان ايران جهاني شد
تيم فوتبال جوانان ايران با صعود به جمع چهار تيم برتر مسابقات قهرماني آسيا صاحب سهميه جهاني شد. در چارچوب اين رقابت ها که در منامه بحرين جريان دارد و در مرحله يک چهارم نهايي، تيم فوتبال جوانان ايران ۲ بر صفر ازبکستان را شکست داد و با صعود به مرحله نيمه نهايي به سهميه جهاني دست يافت.

پورحيدري ممنوع الملاقات شد
منصور پورحيدري پيشکسوت استقلال از سه شنبه ممنوع الملاقات شد و با تصميم پزشک معالجش، عيادت کنندگان نمي‌توانند با وي ديدار کنند. در واقع از آنجايي که بدن پورحيدري بسيار ضعيف شده و انتقال هر نوع ويروسي مي‌تواند براي او خطرناک باشد، لذا پزشکان تصميم گرفتند تا به جز اعضاي خانواده‌اش، فرد ديگري از نزديک با وي در تماس نباشد. نوسان بالاي قند خون و عفونت داخلي از جمله بزرگ ترين مشکلاتي است که اين روزها عضو هيات مديره باشگاه استقلال با آن دست به گريبان است.

يک خبر بد!
بنا بر اعلام پزشک تيم فوتبال پرسپوليس عليرضا بيرانوند، دروازه بان ملي پوش اين تيم چهار هفته قادر به حضور در ميادين نخواهد بود. به گفته وي بيرانوند دو روز پس از ديدار پرسپوليس برابر تيم استقلال خوزستان از ناحيه مچ دست احساس درد داشت. به همين دليل مچ دست اين دروازه بان سه شنبه گچ گرفته شد.

وزنه برداران نوجوان ايران نايب قهرمان جهان شدند
تيم وزنه برداري نوجوانان ايران سه شنبه با کسب عنوان نايب قهرماني به کار خود در مسابقات قهرماني جهان پايان داد. اين تيم که با هشت وزنه بردار در اين رقابت ها شرکت کرده بود، با مجموع ۴۷۱ امتياز عنوان نايب قهرماني جهان را به دست آورد. در اين رقابت ها روسيه قهرمان شد و  لهستان در رده سوم ايستاد.

انتهاي پيام/601س

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر