آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 199075
حال و هواي محرم در کوچه و خيابان هاي شهر سامان + تصاوير
تاریخ انتشار : 1395/07/12
نمایش : 1314
حال و هواي محرم در کوچه و خيابان هاي شهر سامان با حضور پر شور جوانان و نوجوانان به چشم مي خورد .
به گزارش خبرنگار سامان ما, با  فرا رسيدن محرم همه چيز حال و هواي محرم پيدا مي کنه و همه در تکاپوي اين هستند که برنامه محرم هر چه با شکو هتر و با عظمت تر برگزار کنند و اين در حالي است که پير و جوان و خرد و کلان مي خواهن در اين مراسم از يکديگر پيشي بيگيرند و در برنامه حضور فعال داشته باشند، پايان ماه هاي روز ذي الحجه همه به فکر اين هستند که خيابان ها سياه پوش کردن مساجد و حسينه ها و خيابون ها و .. هستند .

اين روزها حال و هواي شهرهامون، حال و هواي محرم را پيدا کرده است. بيرق‌هاي عزاي "يا حسين" بر سردر خانه‌ها و مغازه‌ها و اماکن مختلف برافراشته شده و با ديدن آنها دل‌ها هوايي مي‌شوند. باز محرم رسيد و لباس مشکي‌ها مهيا، جهت به تن رفتن عاشقان و عزاداران امام حسين عليه‌السلام شده‌اند.

بغض‌ها گلوي محبين حضرتش را مي‌فشارند و قلوبشان تنگ و نالان شده است و اين نوا شنيده مي‌شود:
با اين چه شورش است که در خلق عالم است

در کوچه و خيابانهاي که راه مي روي شور عجيبي را در ميان جوانان و نوجوانان اين شهر ديده مي شود، مغازه ها و خيابان مداحي با مضمون کربلا و ... محرم و ... پخش مي کنند.

موبايل هايي که موسيقي هاي محرم و مرثيه ها و عزاداري هاي را پخش مي کنند و هر کدام در تکاپوي کاري هستند.

امام جمعه شهر سامان در گفتگو با خبرنگار سامان با بيان اينکه 80 هيات مذهبي در شهرستان سامان فعال است، اظهار داشت: از اين تعداد هيات 50 هيات برادران و 30 هيات خواهران در شهرستان فعال هستند.

حجت الاسلام محسن ملک پور با بيان اينکه ضرورت فعاليت هاي هيات هاي مذهبي بايد در راستاي روحاني محور بودن صورت گيرد، بيان داشت: بايد عزاداري ها به سمت و سوي حرکت کند که نماز جماعت در حسينه ها و مساجد برگزار شد.

انتهاي پيام/601س
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر