آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 198917
فرمانده سپاه حضرت قمربني‌هاشم (ع) چهارمحال و بختياري در مصاحبه با جهانبين نيوز خبر داد
دستگيري دو نفر از مديران گروه‌ها و کانال‌هاي شبکه‌هاي اجتماعي موبايلي در چهارمحال و بختياري
تاریخ انتشار : 1395/06/07
نمایش : 727
فرمانده سپاه حضرت قمربني‌هاشم (ع) چهارمحال و بختياري گفت: دو نفراز فعالين سايبري استان درحوزه انتشار مطالب مبتذل با صفحات مختلف ،توسط فرماندهي کنترل و امنيت و سايبري اطلاعات سپاه استان دستگير و جهت سير مراحل پرونده به مرجع قضايي معرفي گرديد.
به گزارش خبرنگار سامان ما سردار رضا محمدسليماني فرمانده سپاه حضرت قمربني‌هاشم (ع) چهارمحال و بختياري به نقل از سايت جهانبين نيوز؛ ضمن گرامي داشت ياد و خاطره شهيدان رجايي و باهنر و اوج ازخودگذشتگي و ايثار اين بزرگواران اظهار کرد: براساس گزارش رسيده و اشراف اطلاعاتي مجموعه سپاه، خصوصا سپاه حضرت قمربني‌هاشم (ع) در حوزه فضاي مجازي برخي از کانال‌ها و گروه‌هايي که اقدام به نشر مطالب غيراخلاقي و ضداسلامي کردند شناسايي شدند.

وي با بيان اينکه اقدامات در حوزه فضاي مجازي و مباحث امنيتي و اخلاقي از چند ماه پيش آغاز شد ادامه داد: در اين مدت ۳۵ کانال و گروه متخلف شناسايي و اقدامات لازم در اين زمينه صورت گرفت.

فرمانده سپاه حضرت قمربني‌هاشم (ع) چهارمحال و بختياري با اشاره به سخن مقام معظم رهبري در خصوص جذب حداکثري و دفع حداقلي و لزوم حفظ آبروي افراد تاکيد کرد: در اين راستا دو نفر از افرادي را که به نشر مطالب مبتذل و خلاف مباني اسلامي اقدام و مبادرت به ساخت کانال‌هايي با ۷۰۰ هزار عضو در کشور کرده بودند دستگير و تحويل مسئول‌هاي قضايي شدند.

محمدسليماني با اشاره به اينکه در برخي از موارد اين کانال‌ها تا ۱.۵ ميليون دنبال‌کننده داشتند و در بسترهاي مختلف فعاليت داشتند افزود: اين تعداد مخاطب مربوط به کل کشور بوده که در اين کانال‌ها عضويت داشتند.

وي به فعاليت اين سازندگان در اينستاگرام در حوزه فعاليت صنوف با ۵ هزار دنبال‌کننده و مخاطب، مدلينگ و انتشار محتواي غيراخلاقي، واتس آپ با ۷۰۰ هزار مخاطب، کانال‌هاي تلگرامي انتشاردهنده محتواي غيراخلاقي با ۵ هزار مخاطب اشاره و بيان داشت: گردانندگان اين صفحات دفترهايي براي فعاليت خود داشتند و از اين دفاتر اين کانال‌ها را رهبري مي‌کردند که با اقدام خوب سپاه مسدود شدند.

فرمانده سپاه حضرت قمربني‌هاشم (ع) تاکيد کرد: در مرحله نخست اقدامات بيشتر بر آگاه‌سازي و متنبه کردن افراد بود چون در اين راستا بري از افراد فريب خورده که بعد از شناسايي و دريافت تعهد از آن‌ها آزاد شدند.

وي مرحله دوم اقدامات در اين زمينه را هماهنگي و صدور دستور مقام قضايي دانست که طي آن افراد تحت تعقيب احضرار و بازداشت شدند اضافه کرد: مردم مي‌توانند از طريق مراکز اطلاعات، نيروي انتظامي و مراکز سپاه و بسيج کانال‌هاي ضداخلاقي و ضداسلامي را معرفي کنند.

سردار محمدسليماني به مردم و به‌ويژه جوانان و خانواده‌ها توصيه کرد به هيچ عنوان وارد کانال‌ها با عناوين فريبنده نشوند چون اين کانال‌ها قصد اغفال جوانان را دارند.

وي در ادامه تاکيد کرد: بايد از کانال‌هاي اجتماعي استفاده‌هاي حساب‌شده صورت بگيرد چون اين فضا مانند تيغ دولبه عمل مي‌کند و دشمن از اين ظرفيت در جهات پيشبرد اهداف جنگ نرم درحال بهره‌گيري است و سرمايه‌گذاري زيادي در اين راستا صورت گرفته که لازم است با مراقبت دشمن را از رسيدن به اهدافش باز داريم.

انتهاي پيام/601س
 
 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر