آخرین اخبار
کشور، سیاسی و بین المللی
کد مطلب: 167617
يادداشت/
ثانيه شماري افکار عمومي براي ورود جدي‌تر قوه قضاييه به پرونده کرسنت
تاریخ انتشار : 1394/10/19 12:09:09
نمایش : 799
رئيس محترم قوه قضائيه مانند ساير مسايل با قاطعيت ورود پيدا کنند و دستور رسيدگي فوري و تعيين تکليف قطعي براي روشن شدن ابعاد قرارداد کرسنت و محاکمه عناصر فاسد صادر فرمايند

به گزارش سامان ما به نقل از  شبکه اطلاع رساني راه دانا؛لطف‌الله فروزنده معاون پارلماني رئيس جمهور سابق طي يادداشتي نوشت:

مبارزه با فساد بايد يک گفتمان مستمر باشد.


اصولاً يکي از اهداف انقلاب شکوهمند اسلامي، عدالت و مبارزه با فساد است. برخورد با فساد آثار و برکات فراواني دارد که مهمترين آنها افزايش اعتماد عمومي و افزايش سرمايه اجتماعي است.

به فضل الهي، رهبر معظم انقلاب، فرمان 8 ماده‌اي مبارزه با فساد را صادر کردند و مسئولان را به مبارزه جدي با فساد فراخوانده‌اند.


در زمان اخير قوه قضائيه عزم جدي کرده و اقدامات قابل تحسيني در مبارزه با فساد شروع شده است.

مبارزه با دولتمردان فاسد، برخورد با پرونده‌هايي مانند پرونده مهدي هاشمي و بابک زنجاني، برخورد با برخي عناصر فساد در دستگاه قضا نمونه‌اي از اين اقدامات شايسه است که بي‌شک باعث اعتماد مردم به قوه قضايي و نظام مي‌شود.

مواضع قاطع و قابل تقدير رياست محترم قوه قضائيه، حضرت آيت ... آملي در برخورد با عوامل فتنه و جريان‌هاي فاسد و زمين خوار و عزم جدي ايشان براي مبارزه با فساد، موجي از اميدواري در ملت ايجاد کرد.


در همين راستا مجلس و کميسيون اصل 90 نيز تا حدودي فعال شده‌اند اما نکته‌اي که در اين روزها ملت بزرگ ايران را آزار مي‌دهد و از قوه محترم قضايي به‌طور جدي مطالبه مي‌کند، برخورد با عناصر مؤثر در قرارداد کرسنت است که اگر عزم جدي نباشد با محکوميت ايران ميلياردها دلار به بيت‌المال مسلمين ضربه خواهد زد؛ در عين حال بستر و جسارت براي عناصر فاسد فراهم خواهد کرد.

لذا انتظار مي‌رود رئيس محترم قوه قضائيه مانند ساير مسايل فوق با قاطعيت ورود پيدا کنند و دستور رسيدگي فوري و تعيين تکليف قطعي براي روشن شدن ابعاد قرارداد کرسنت و محاکمه عناصر فاسد صادر فرمايند و براي اينکه فاسدان درس عبرت بگيرند و ملت عزيز نيز احساس رضايت کند جلسات محاکمه توسط رسانه ملي پخش و ابعاد آن تشريح شود. در اين صورت مبارزه با فساد يک گفتمان غالب خواهد شد و آثار پيگيري در فساد را به دنبال خواهد داشت.

 

 
 
 
ارسال کننده
ایمیل
متن
 
نشر خبر