کارشناس بين الملل عنوان کرد:
نقش رسانه هاي آمريکا در جريان سازي عليه برخي از کشورها و شخصيت ها/اظهارات ترامپ نشانه شکاف عميق در جامعه آمريکا است
به گزارش سامان ما به نقل از شبکه اطلاع رساني راه دانا؛ به نقل از  آرمان کرمان «دونالد ترامپ» رئيس جمهور منتخب آمريکا اولين نشست خبري‌خود را با تکذيب اخبار منتشر شده درباره فساد اخلاقي خود شروع کرده و ضمن انتقاد از رسانه‌ها، تاکيد کرد کشورهاي مختلفي از جمله روسيه و چين در زمان رياست جمهوري او، بسيار بيشتر از دولت قبل به آمريکا احترام خواهند گذاشت.


حسن هاني زاده، کارشناس مسائل سياسي در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با اظهارات ترامپ در اولين نشست خبري اش، اظهار کرد: در واقع ترامپ، رئيس جمهور جديد آمريکا در جريان نخستين مصاحبه مطبوعاتي خود بسياري از حقايق درون آمريکا و جهان را به خوبي فاش کرد.


اين کارشناس مسائل سياسي در ادامه عنوان کرد: اينکه باراک اوباما، هيلباري کلينتون و برخي از شخصيت هاي آمريکا در شکل گيري داعش نقش داشتند يک امر کاملا مشخص و روشني است که آمريکا در به وجود آمريکا داعش کاملا نقش داشته است.


هاني زاده با بيان اينکه رسانه هاي آمريکا در جريان سازي هاي عليه برخي از کشورها و شخصيت هاي جهاني نقش داشته اند، تشريح کرد: در حقيقت ترامپ اين حقايق را براي نخستين بار بازگو کرده است ولي در طول سال هاي گذشته کاملا مشخص بوده است که آمريکا در به وجود آوردن داعش و چنين جريان سازي عليه کشورها کاملا نقش داشته است.


وي در ادامه تصريح کرد: اظهارات دونالد ترامپ نشان مي دهد که شکاف عميقي در جامعه آمريکا به ويژه ميان نخبگان وجود دارد و اين مسئله کاملا بديهي است که رسانه هاي آمريکا قابل اعتماد نيستند.


اين کارشناس مسائل سياسي در پايان در رابطه با تاثير رياست جمهوري ترامپ بر روي ايران و برجام خاطر نشان کرد: با اينکه ترامپ شخصيتي کاملا افراطي است بايد ديد که او در رابطه با برجام چگونه عمل مي کند که يا آن را اجرايي مي کند و يا به کلي ناديده خواهد گرفت که بايد در انتظار ورود ترامپ به کاخ سفيد بود که در آينده چه سياستي عليه ايران اتخاذ خواهد کرد ولي در هر حال او سياست هاي کاملا تهاجمي نسبت به ايران خواهد داشت.

انتهاي پيام/601س